Çok’da Güzel Oldu

0
80
Rate this post

Hızlı Menü

Çok’da Güzel Oldu

Geçtiğimiz günlerde İlçemizi ziyaret eden gemilerden inen dünya çapındaki Oriflame çalışanları Kuşadası’na hayran kalmış çevre esnafından bol bol alışveriş yapmıştı.

Kötü giden işlerde adeta cansuyu niteliğinde gelen Oriflame firmasının yetkilileri Kuşadası’na hatıra ormanı kurulması için 1.000 adet zeytin fidanı bağışlamıştı.Bunun karşılığında ise Atatürtk heykelinin altında bulunan yere 1 günlüğüne Hollywood tarzında ORİFLAME yazı konulmasını istemiş geminin limandan ayrılmasından sonra aynı yazının Kuşadası yazı konularak ilçeye güzel bir süpriz hazırlamıştı.

Oriflame yazısının konulmasından sonra sosyal medya facebook’dan ilçe yönetime haksız bir şekilde tepki çığ gibi büyümüştü.Organizasyon hakkında bilgi sahibi olanlar ise tepki gösterenlere eleştiri yaparak ilçe yönetimini eleştirecekseniz başka konularda eleştirin bu organizasyonda hem Kuşadası’nda taksiciden,dericiye,restorantçı’ya kadar herkes para kazandı,ilçemize 1.000 fidan bağışladılar.Üstüne güzel bir yazı bıraktılar gibi benzer ifadelerde bulundukları görülmüştü.

Bu tür tepkinin bir nedeni’de organizasyonu yapan firmanın basına detaylı bilgi göndermemesinden kaynaklandığı görüldü.

Hollywood Tarzı Kuşadası Yazısı

Dün Atatürk anıtının altına Kuşadası yazısının takılması gece saatlerine kadar sürdü.Çalışması biten tabelacılar aydınlatma ışıklarını yakarak Kuşadası’na güzel bir süpriz yaptılar.

Kuşadası yazının yerleşmesinden sonra ise sosyal medyada yoğun olarak resimleri paylaşıldı.Duyulan memnuniyet dile getirildi.Haksız şekilde eleştirilerin yerini duyulan memnuniyet yazıları yer aldı.

Bu organizasyonda ağaç dikimi, panonun anıtın altına dikilmesi vb diğer işlemler için ilçe belediye kasasından 5kuruş harcanmadığı öğrenildi.Geçmiş yıllarda yapılan en ufak organizasyonlarda belediye kasasından faiş fiyatlar ile ödeme yapıldığı iddia edilirdi.Eski dönemde yapılan organizasyonlar  ile ilgili bazı evrakları web sayfasından ve sosyal medyadan paylaşan gazeteci Latif Sansür ilçe belediyesi basın işlerindeki görevinden ayrılmıştı.

Çok'da Güzel Oldu