Kuşadası Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı

0
69
Kuşadası Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı
Kuşadası Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı
Buraya Puan Verin

Kuşadası Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Yapıldı

Kuşadası Belediye Meclisi, 2013 yılında meydana gelen iş kazasında görevleri başında yaşamını yitiren  Belediyesi çalışanları Veysel Turgut, Osman Sarı ve Uğur Apaydın ile 2015 yılında meydana gelen kazada yaşamını yitiren İsmail Davas’ın isimlerinin  Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Türkmen, Hacıfeyzullah, Ege ve Camiatik mahallelerinde yapılan parklara verilmesine karar verdi.

Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı,  Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı. Toplantıda, kırsal alanda yaşayan ve tarımsal faaliyette bulunan insanların bilgi ihtiyaçlarını gidermek, verimlilik ve kârlılıklarını arttırarak yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla kurulan Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş tarafından geliştirilen Akıllı Köy uygulamasının Kuşadası’nda yaşama geçirilmesi amacıyla protokol yapmak üzere  Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya yetki verildi. Toplantıda ayrıca Kasım ayında 40 ülkeden 260 sporcunun katılımıyla düzenlenecek olan 16 yaş altı U16 Dünya Satranç Şampiyonası’nın Kuşadası’nda gerçekleştirilmesi ile ilgili protokol yapılması ile ilgili olarak da Başkan Kayalı yetkilendirildi.
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından teklif çağrısı yapılan Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na,  Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü tarafından 17 yıldır sürdürülen Kadıkalesi/Anaia kazının ziyarete açılabilmesi amacıyla “Türkiye Turizminde Yeni Bir Uğrak Yeri:  Kadıkalesi/Anaia Liman Kalesi” projesi ile başvuru yapmak üzere  Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’na yetki verildi.
Belediye Meclisi Mart Ayı toplantısında alınan bir diğer önemli karar ise Kuşadası’nda 2013 yılında meydana gelen iş kazasında görevleri başında yaşamını yitiren   Belediyesi çalışanları Veysel Turgut, Osman Sarı ve Uğur Apaydın ile 2015 yılında meydana gelen kazada yaşamını yitiren İsmail Davas’ın isimlerinin  Belediye  Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan 4 parka verilmesine ilişkin oldu. Karara göre, Türkmen Mahallesi Bağkur Sokak’ta bulunan parka Veysel Turgut, Camiatik Mahallesi Serçe Sokak ile Kanarya Sokak köşesinde bulunan parka Osman Sarı, Hacıfeyzullah Mahallesi Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Caddesi’nde bulunan parka İsmail Davas, Ege Mahallesi 402 Sokak’ta bulunan parka ise Uğur Apaydın isminin verilmesine karar verildi.