Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

169
KUŞADASI BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISINI GERLEŞTİRDİ
Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi
Buraya Puan Verin

Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

 Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı,  Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı.

Belediye Meclis toplantısında, 2017 Belediye bütçesinden müdürlükler arası 3 milyon 200 bin TL hesap aktarımı yapılması oy birliği ile kabul edilirken Davutlar Mahallesi’nde bulunan ve yeniden yapılmak üzere yıkılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’ne,  Belediye  Davutlar Hizmet Binası’nda 31 Mayıs 2018 tarihine kadar yer tahsisi yapılmasına da karar verildi. Toplantıda karara bağlanan bir diğer konu ise Kirazlı Mahallesinde yer alan, Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan ve Kirazlı Sulama Kooperatifi’ne kiraya verilmiş olan düğün salonunun yıkılarak yerine sosyal, kültürel ve sanatsal amaçlı kullanılabilecek bir mekan yapılması oldu.
Belediye Meclisi Kasım Ayı gündeminde yer alan engelli, gazi ve şehit ailelerine katı atık ücretlerinde indirim yapılması konusu Tarife Komisyonu’na sevk edilirken Zabıta Müdürlüğü’nün 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile köyden mahalleye dönüşen bölgelerde yapılan besicilik faaliyetleri ile ilgili olarak düzenleme yapılması talebi ise Hukuk Komisyonu’na sevk edildi.

BAŞKAN KAYALI’DAN TEŞEKKÜR

Toplantının sonunda konuşan Başkan Kayalı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıldönümü kutlamalarına halkımızın çok büyük bir katılım gösterdiğini belirterek “Güzel ilimizin vefakar vatandaşları Cumhuriyet’e aşık olduklarını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında bir kez daha gösterdi. Tüm halkına teşekkür etmek istiyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.

Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi