Kuşadası’nda 23 Nisan Çok Renkli Geçti

122
23 nisan kuşadası
Kuşadası’nda 23 Nisan Çok Renkli Geçti
Buraya Puan Verin

Kuşadası’nda 23 Nisan Çok Renkli Geçti

Kuşadası Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kentin üç faklı noktasında çocuklar için şenlik düzenledi. Adagöl Mesire Alanı, Güzelçamlı ve Davutlar’a kurulan oyun platformları sayesinde çok sayıda Kuşadalı çocuk gün boyunca gönüllerince eğlendi.

Oyun platformlarının yanına kurulan stantlarda Kuşadası Belediyes tarafından çocuklara pamuk helva, patlamış mısır ikram edilerek Kuşadası temalı boyama kitapları, uçurtma, topaç ve şapka hediye edildi.

Belediye Başkanı Özer Kayalı, eşi Nil Kayalı, CHP   İlçe Başkanı Ahmet Ekmekçi,  Belediye Başkan Yardımcısı Tufan Asrav ve Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı şenlikte çocuklardan oluşan çeşitli halk oyunu ekipleri ile müzik grupları gün boyunca canlı performans sergiledi.

Adagöl Mesire Alanı’nda düzenlenen şenlikte konuşan Belediye Başkanı Kayalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten çocuklara en güzel armağan olduğunu belirterek ulusal egemenliğin çocuklara emanet olduğunu ifade etti.

KUŞADASI’NDA 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kuşadası’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler sabah saat 10.00’da Kuşadası Atatürk Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle başladı.

Resmi törene  Kaymakam  Muammer Aksoy,  Belediye Başkanı Özer Kayalı,  Radar Komutanı Uğur Ünlü,   Jandarma Komutanı Murat Şahin, Kuşadası Askerlik Şubesi Başkanı Hüseyin Kurt, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk,  Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Ataman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemize en büyük armağanı olduğunu belirterek “23 Nisan 1920 bir milletin kendi küllerinden doğduğu, kayıtsız şartsız var olduğunu tüm dünyaya haykırdığı önemli bir tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Ve bu önemli bayramı çocuklara hediye etmiştir. Ben böylesi önemli bir günde ulusal egemenliğimizin kazanılmasına emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor ve tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

Tören, yapılan konuşmanın ardından halk oyunları toplulukları tarafından hazırlanan gösteriler ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı şiir, spor ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

MİNİK YAREN KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kuşadası Rahime Bilici İlkokulu öğrencisi Yaren Akay, temsili olarak  Belediye Başkanı Özer Kayalı’dan başkanlık makamını devraldı.

Minik Yaren makamında öğretmenleri Hüseyin Dibek ve Nebahat Ersen’i misafir etti. Başkan Kayalı’dan temsili olarak Belediye Başkanlık makamını devralan Kuşadası Rahime Bilici İlkokulu öğrencisi, Yaren Akay sınıf arkadaşı Muhammet Ali Ekrem Seven’i yardımcısı olarak atadı.

Ziyaretin ardından öğrenci ve öğretmenlerin bayramını kutlayan Başkan Kayalı, günün anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.