Hedef Kuşadası’nda Turizmi 12 Ay’a Çıkarmak

Hedef Kuşadası'nda Turizmi 12 Ay'a Çıkarmak Kuşadası belediyesi alternatif turizm ve ilçe'de turizmin 12 aya çıkması için çalışmalarını sürdürüyor.

Hedef Kuşadası’nda Turizmi 12 Ay’a Çıkarmak. Kuşadası belediyesi alternatif turizm ve ilçe’de turizmin 12 aya çıkması için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe belediyesi daha evvel sağlık turizmi için 5 turistik tesise 4km sıcak su (termal su) isale hattı döşemişti. Turizmin ilklerinden olan Kuşadası artık Sağlık turizminde söz sahibi olmak istiyor. Deniz-kum-güneş yanına sağlık turizmini’de ekleyen yatırımcılara, Kuşadası Belediyesi desteğini sürdürüyor.
Kuşadası’nda termal sıcak su 250 metre derinlikten çıkarılıyor. Suyun sıcaklığı ise 42 derece olduğu belirtiliyor. Termal sular Kuşadası Davutlar ve Güzelçamlı’da bulunan kuyularından çıkarılıp turizm tesislerine ulaştırılıyor.

Belediye Başkanı Ömer Günel Kuşadası’nın çok önemli bir alternatif turizm potansiyeline sahip olduğunu belirtti. “Kentimizin farklı alanlarda sahip olduğu potansiyeli sürdürülebilir turizm anlayışı çerçevesinde en verimli biçimde kullanmak istiyoruz. Davutlar ve Güzelçamlı bölgemiz sağlık turizmi yapmaya çok uygun bir jeotermal potansiyele sahip. Bu bölgemiz doğal ve çevresel koşulları ile de sağlık turizmi açısından çok elverişli. Bu avantajlarımızı kullanarak Kuşadası’nı sağlık turizmi alanında da merkez haline getirmeyi hedefliyoruz. Yeni termal kuyular açmak ve yeni sıcak su isale hatları döşeyerek daha çok turistik tesise termal su ulaştırmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor” diyerek açıklama yaptı.