13 Nisan Bafa Gölü – Kapıkırı Yarımadası Doğa Yürüyüşleri

61
13 Nisan Bafa Gölü - Kapıkırı Yarımadası Doğa Yürüyüşleri

13 Nisan Bafa Gölü – Kapıkırı Yarımadası Doğa Yürüyüşleri

Milas yakınlarında Bafa Gölü kenarındaki Kapıkırı (Herakleia) Köyü masalsı bir coğrafyada kurulu.Biz de bu yere bir kere daha, bölgenin mevsimsel olarak en güzel döneminde gidiyoruz.

2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda yürüyüşler yapacak, gölün hemen kenarında kampımızı kuracak, yüzecek ve sokaklarında eşeklerin dolaştığı etrafı surlarla çevrili, masalsı Kapıkırı Köyü’nün sokaklarında fotoğraf avına çıkacağız.Kamp yapmak istemeyenler için de ayrı bir konaklama önerimiz olacak elbette.

Menderes Nehri alüvyonları önünü kapayınca göle dönüşen Bafa, aslında Ege Denizi’nin bir körfeziydi ve bugünkü Kapıkırı bir İyonya liman şehriydi. 1300 m yükseklikteki Latmos Dağlarının eteğinde bir manastırlar şehri. Özellikle Bizans döneminde Ortadoğu’dan gelen keşişlerin mesken tuttuğu bir yer zira.

12 Nisan Cuma gecesi yola çıkıyoruz, 13 Nisan sabah erken saatlerde kamp alanımızda olacağız. Keyifli bir kahvaltı, kamp alanına yerleşme ve bir dinlenme molasının ardından 3-4 saat sürecek harika bir doğa yürüyüşü bizleri bekliyor.
Akşam kamp ateşi bizden türküler sizden:)

14 Nisan Pazar güne olabildiğince erken başlayıp kahvaltı sonrası yüzme molalarını da içeren yine oldukça keyifli bir parkurda 3-4 saat sürecek bir yürüme ve yüzme aktivitesi bizleri bekliyor. Öğleden sonra kampımızı toplayıp dönüş yoluna çıkacağız.
Akşam 23: 00 civarında İstanbul’a ulaşmayı planlıyoruz.Gidiş ve dönüşte Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak yolda geçireceğimiz zamanı kısaltıp doğaya vakit ayıracağız:)

Yani özetle; yürüyüş, tarih, fotoğraf, yüzme dolu iki gün bizleri bekliyor…

Çadır kamp yerine, kamp yeri yakınlarındaki pansiyonlarda konaklamak isterseniz ya da yeterli kamp malzemeniz yoksa lütfen bizimle iletişim kurunuz.

ETKİNLİK FİYATI

29’luk araçta rehberler hariç 25 ve üzerinde katılımcı olursa 310 TL
25 kişi altında katılımlarda 340 TL

DAHİL OLANLAR

Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta giderleri + kamp yeri ücreti

Göle kendi imkanlarınızla gelip, kendi imkanlarınızla ayrılmanız durumunda etkinlik katılım bedeli 200 TL’dir.

Gölün hemen kıyısında yer alan kamp yapacağımız yerde her türlü lojistik imkanlar mevcuttur.
Kamp yerinde gölden çıkan balıkların pişirildiği, köfte, çorba, salata, kahvaltı bulabileceğiniz bir restaurant bulunmaktadır. Ya da eğer isterseniz kendiniz evden de bir şeyler getirebilirsiniz. Çay kahve hem mekanda olacak hem de kendimiz yapabileceğiz.

Kamp yerinde soğuk bira ve diğer içecekler olacak. Kamp yerine 10-15 dakika yürüyüş mesafesinde, küçük de olsa bakkallar var.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

21:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
21:45: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
22:00 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
22:10 Göztepe Köprüsü
22:15 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Gebze’den TEM’e bağlancağız.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

İLETİŞİM

E – posta: [email protected]
Telefon / WhatsApp: 0530 223 11 95

Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize e-mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz iban numarasına etkinlik ücretinin üçte birini (120 TL) kapora olarak yatırmanız gerekiyor.

Herhangi bir nedenle etkinlik başlamasına 15 gün kalana kadar katılımınızı iptal etmeniz durumunda kaporanız iade edilecektir. 15 günden daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmez.

ACENTA ve REHBERLER

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için en az 25 lt’lik bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.

Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Mümkünse bunun en az 0.5 lt’lik kısmı bir termos içinde sıcak olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuru incir, kuru üzüm gibi enerji veren yiyecekler alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında üstünüzü değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda ve eğer kronik hastalıklarınız, kontrol edemediğiniz yükseklik korkunuz vs varsa rehbere MUTLAKA etkinlik başlamadan önce bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz.