Kuşadasının Kurtuluşunun 94 üncü Yıldönümü Kutlandı

189
kurtuluş günü
Kuşadasının Kurtuluşunun 94 üncü Yıldönümü Kutlandı

Kurtuluş kutlamaları, esareti temsil eden kız çocuğunun Efeler tarafından kurtarılmasını anlatan temsili törenin ardından Kaymakamı Muammer Aksoy,   Belediye Başkanı Özer Kayalı,  Garnizon Komutanı Hasan Şahin’in Efeler ile birlikte   Hükümet Konağı balkonundan halkı selamlaması ile başladı.

Etkinlikler Atatürk Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle devam etti. Törene çok sayıda vatandaşla beraber  Kaymakamı Muammer Aksoy,  Belediye Başkanı Özer Kayalı,   Garnizon Komutanı Hasan Şahin,  Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu,  Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Kayalı, 7 Eylül’ün Kuşadalılar için barışı, özgürlüğü, kurtuluşu ve yeniden dirilişi temsil ettiğini belirterek “Bugün kan ve gözyaşı sınavından yüz akı ve onurla çıkışımızın 94’üncü yıldönümünü kutluyoruz. Ne mutlu bizlere ki ateşin ve yoklukların üzerinden gelerek küllerinden yeni bir medeniyet kurmuş bir millete ve o millete önderlik yapmış Mustafa Kemal Atatürk gibi bir öndere sahibiz. Bizim için bundan daha büyük bir onur yoktur. Sevgili Atam bilmelisin ki biz Kuşadalılar olarak senin ‘Yurtta Sulh Cihanda sulh’ sözünü hiç aklımızdan çıkarmayarak, senin bizlere gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Biz Kuşadalılar tarihimize saygı duyuyor ve geleceğe umutla bakıyoruz. Cumhuriyet değerlerimize sahip çıkmak için canla başla çalışıyoruz. Bize ağır bedeller ödenerek emanet edilmiş   gelecek nesillere yaşanılası bir kent olarak teslim etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bizler için büyük önem arz eden bugünde başta Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anarak tüm Kuşadalıların kurtuluş gününü kutluyorum” dedi.

Çeşitli halk oyunları gösterileri ve öğrenciler tarafından okunan kahramanlık şiirleri ile sona eren törenin ardından Başkan Kayalı, İlçe Jandarma Komutanlığı ile   Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Buraya Puan Verin