30 Soroptimist Kız Öğrenci Kuşadası’nda

13
30 Soroptimist Kız Öğrenci Kuşadası'nda

30 Soroptimist Kız Öğrenci Kuşadası’nda

Belediye Başkanı Ömer Günel, “Soroptimist Gençlik Kampı” nedeniyle İlçe’de bulunan Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyon’undan burs alan 30 kız öğrenciyle buluştu. Soroptimist Gençlik Kampı ile ilgili öğrenci ve yetkililerden bilgi alan Başkan Ömer Günel, kampın içeriğinde yer alan çalışmaları çok beğendiğini ve desteklenmesi gerek bir proje olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Ömer Günel bu sene altıncısı düzenlenen Soroptimist Gençlik Kampı’nın sertifika törenine katıldı. Kuşadası’nda ilk kez düzenlenen kampa katılan TSKF bursiyerlerine sertifikalarını veren Başkan Ömer Günel projenin örnek oluşturacak duyarlı bir iş olduğunu belirterek federasyon başkanı Nur Velidedeoğlu Kavuncu’ya teşekkür etti.

“SOROPTİMİST KADINLAR, KADININ STATÜSÜNÜN YÜKSELTİLMESİNİ SAVUNUR”

Soroptimist Gençlik Kampı’nın sertifika töreninde konuşan TSKF Başkanı Nur Velidedeoğlu Kavuncu Kuşadası’nda gördükleri misafirperverlikten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek “Soroptimistler, uluslararası iyi niyet, anlayış ve dostluk vasıtasıyla tüm dünyada, kadının statüsünün yükseltilmesini, Herkes için insan haklarını, eşitlik, hak ve barışı destekler. Soroptimist Gençlik Kampı sayesinde genç kızlarımıza eğitim fırsatları ve liderlik becerileri vererek, toplumsal hayatta aktif sorumluluk sahibi ve üretici bireyler olmalarını amaçlıyoruz. Kampımızı bu sene Kuşadası’nda gerçekleştirmek istedik. Desteklerinden dolayı Kuşadası Belediyesi ve Sayın Başkanı Ömer Günel’e teşekkür ederiz” dedi.

BAŞKAN ÖMER GÜNEL “ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM HAYATLARINA DESTEK VERMEK ÇOK KIYMETLİ BİR İŞ”

TSKF Başkanı Kavuncu’nun ardından konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise Soroptimist kadınların dünya genelinde çok güzel işler yapan bir yapı olduğunu belirterek “ Sizleri Kuşadası’nda ağırlamak bizler için çok değerli. Öğrencilerin eğitim hayatlarına destek vermek çok kıymetli bir iş. Siz bunu hakkıyla yerine getiriyorsunuz. Önümüzdeki senelerde kampı yeniden ilçemizde yapmak isterseniz elimizden gelen katkıyı sunacağımızdan emin olabilirsiniz” dedi.