Başkan Hayvanseverler’den Tam Puan Aldı

52

Hızlı Menü

Başkan Hayvanseverler’den Tam Puan Aldı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel,hayvan severlerin yoğun tepkisine neden olan atlı fayton turlarının kaldırılmasını sağladı.İlçede yaz aylarında hizmet veren faytonların hayvan severler tarafından yoğun tepki gösteriliyordu.Bakımsız atların yoğun sıcakta bazen yorgunluktan bayıldıkları’da görülmüş yerel basında haber olmuştu. Faytonlar ilçe merkezinde Ambulans geçişlerinin yavaşlaması ve trafik sıkışıklığına neden oluyordu.

7/24 Hayvan Ambulansı “Haybulans” Hizmete Başladı

Görevine yeni başlayan Ömer Günel, hayvanlar için 7/24 ambulansı hizmeti kurulmasını sağladı.Yapılan açıklamada:

Yaşam alanlarımızı paylaştığımız her candan sorumluyuz. Hayatımızın her alanında olan dostlarımızın ilk yardım müdahale ihtiyaçları için bugün itibariyle hayvan ambulansımızı faaliyete geçirdik. “Haybulans” aracımızın içerisinde gerekli tüm tıbbi malzemeler ve veteriner hekimimiz yer alacak, ihtiyacı olan sokak hayvanlarımızın yardımına yetişecek. 0 (256) 460 40 40 irtibat numarasına yapılacak taleplere 7/24 hizmet sağlayacağız.  

Belediye Başkanı Ömer Günel’in faytonları kaldırması ulusal basında’da yer aldı.Soysal medya facebook, twitter da paylaşımların hızla çoğaldığı başkana yoğun teşekkür mesajları yazıldığı görüldü.