Kuşadası’na Çinli Gazeteci ve Sosyal Meyda Fenomenleri Geldi

232
Kuşadası'na Çinli Gazeteci ve Sosyal Meyda Fenomenleri Geldi

Kuşadası’na Çinli Gazeteci ve Sosyal Meyda Fenomenleri Geldi

Kuşadası Belediyesi Kuşadası’nı bir turizm destinasyonu olarak öne çıkarmak ve uluslararası alandaki tanınırlığını arttırmak amacıyla tanıtım faaliyetlerine devam ediyor. Çalışmalar kapsamında son olarak Yunus Emre Enstitüsü’nün ‘Misafirimiz Olun’ projesi kapsamında Türkiye’ye gelen Çinli gazeteciler ve sosyal medya fenomenleri Kuşadası’nda ağırlandı.

Kuşadası ve çevresinin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtımının yapıldığı heyet, izlenimlerini çalıştıkları basın kuruluşları ve sosyal medya vasıtasıyla vatandaşlarına aktaracak. Çinli Heyet, ilçe ziyaretlerinin ilk gününde Güvercinada’da Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ile bir araya gelerek tarihi kaleyi dolaştı.
Yunus Emre Enstitüsü Organizasyon Sorumlusu Kenan Bilici, projenin 2017 yılında başladığını belirterek Çin’in önde gelen sosyal medya fenomenleri, gazetecileri ve televizyon yetkililerini konuk ettiklerini ifade etti. Bilici, Proje sayesinde Fethiye Bölgesi’ne gelen Çinli turist sayısının yüzde kırk artış gösterdiğine dikkat çekerek Kuşadası ve çevresinde de bu artışı beklediklerini, projeyi Hindistan, Japonya ve Güney Kore’den gelen heyetlerle sürdüreceklerini belirtti.
Belediye Başkan Yardımcısı Şerfioğlu, Çinli heyeti Kuşadası’nda ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek proje sayesinde ilçeye gelen Çinli turist sayısının artış göstereceğini ifade etti.
Çinli sosyal medya şirketi sorumlusu Lu Fei Türkiye’nin doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade ederek Kuşadası’nın Çin pazarında rağbet göreceğini belirtti.

Kuşadası'na Çinli Gazeteci ve Sosyal Meyda Fenomenleri Geldi

Buraya Puan Verin