Efe Ergenin Vefatı Kuşadasında Endişeye Yol Açtı

Efe Ergenin Vefatı Kuşadasında Endişeye Yol Açtı

Efe Ergenin Vefatı Kuşadasında Endişeye Yol Açtı . Arkadaşlarıyla beraber Kuşadası Kuştur Halk plajına giden M.Efe Ergen arkadaşlarıyla yüzdüğü sırada kendisini bir şey ısırdığını söyleyerek fenalaştı denizden arkadaşlarının yardımı ile çıkartılan Efe ”Başının döndüğünü belirttiği sıradan bayıldı. Arkadaşları ve çevrede bulunanlar 112 Acil Yardımı arayarak ambulans çağırdılar. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Kuşadası Devlet Hastanesine kaldırıldı.Kuşadası Devlet Hastanesi acil yardımda yapılan tüm müdahalelere rağmen Efe Ergen kurtarılamadı.Cenazesi İzmir Adli Tıp kurumuna gönderilerek otopsi yapılan Efe Ergen’in kesin ölüm nedeni araştırılıyor.

 

Efe Ergen  Kuşadası Nermin Metin Akar Ortaokulu son sınıf öğrencisiydi.  14 yaşındaki  Efe Ergen in ani vefatı başta ailesi arkadaşları olmak üzere derin üzüntüye boğdu.Perşembe günü Kuşadası Mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şüpheli Ölüm

Şüpheli Ölüm akıllara denizlerde bulunan zehirli bir balık türü olan Trakonya balığını getirdi. İddaya göre Efe Ergen Kuştur Plajında yüzdüğü sırada arkadaşlarına kendisini birşeyin ısırdığını söylemişti.Ölen gencin denizden çıkarken sol tarafının morardığı idda edildi.Sosyal medya da gündeme oturan bu konu denize giren vatandaşlarda endişeye yol açtı ve ne tür bir zehirli canlı olduğu araştırılması gerektiği Kuşadası hastanelerinde bu tür olaylar için uygun ilaç panzehir vb olup olmadığı konuşulmaya başlandığı görüldü.

Trokanya Balığı
Denizlerimizdeki en sık görülen zehirli balıktır. Zehri de diğerlerine göre oldukça kuvvetlidir. Zehirleri sinire etki ettiğinden sakat bırakabilir. Bu nedenle dikkat edilmelidir. Denizden çıktıktan, hatta öldükten sonra dahi zehirliliği devam eder.

Kumlu ve çamurlu alanlarda kendilerini zemine gömerek yaşarlar. Boyları genelde 16-18 cm olmakla birlikte Dünya’da yakalanan en büyük Trakonya balığı 53 cm ile Türkiye’dedir.

Yaralı bölgeye ilk müdahale varsa amonyak ile yapılmalıdır ve muhakkak en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

Efe Ergenin Vefatı Kuşadasında Endişeye Yol Açtı
Efe Ergenin Vefatı Kuşadasında Endişeye Yol Açtı

[wp-review id=”7019″]

1 Yorum

  1. Merhabalar efe ergenin olayından 3 gün önce eşim ile birlikte kuştur plajdaydık Deniz dalgalı düşe kalka girdim eşim Girerken ayağı kaydı hafiften düştü ve kalktı çok acı ve sızı hissettiğini söyledi kalça ve baldırında inanılmaz bir şekilde kabarcık lar oldu 6 ,7 cm boyunda kendisini bir şeyin temas ettiğini söyledi dikkat edilmelidir ve yetkililere bildirilmelidir diye düşünüyorum Kadir sezer

Comments are closed.