Hafta Sonu Kuşadası Milli Park’ta Ziyaretçi Yoğunluğu

270
milli park yoğunluk

Hafta Sonu Kuşadası Milli Park’ta Ziyaretçi Yoğunluğu

Kuşadası Milli Park koylarına ilgi büyük.Her yıl hava sıcaklığının artmasıyla milli park ziyaretçileri’de artış gösteriyor.Bölgede yaşayanlar,yazlıkçılar ve günübirlikçilerin tercih ettiği milli park hafta sonu deyim yerinde ise iğne atsan yere düşmeyecek duruma geliyor.Geçtiğimiz Pazar günü aşırı talep sonuçu park yeri bulamayan ziyaretçiler araçlarını park yasağı olan milli park ana yol kenarına bıraktılar.Bölgede görevli Jandarma Trafik Ekibi 218 araç trafik cezası kestiği Milli park müdürlüğünün açıklamasıyla ortaya çıktı.

Milli Park Müdürlüğü Yaptığı Açıklama

İçmeler Koyunun araç park alanı olmaması sebebiyle ziyaretçilerimizden Milli Park girişine 300 m olan yaya giriş merdivenini kullanmalarını ve Toplu Taşıma Araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz.
Bugün park yasağı olan anayol kenarına park yapan 218 araçlı ziyaretçilerimize Jandarma Trafik Ekibi tarafından idari yaptırım uygulanmıştır.
Ziyaretçilerimizden Girişteki Panodan,Sosyal Medya Hesaplarından ve Milli Park içindeki Uyarı Tabelalarından yapılan uyarı ve bilgilendirmelere riayet etmelerini rica ediyoruz…
Yapılan Her Uygulama Ziyaretçilerimizin Güvenliği ve Memnuniyeti içindir…

Milli Parkımıza ziyaretçilerimizin yoğun talebi başlamıştır.Ziyaretçilerimizin Milli Parkımıza gelirken aşağıda belirtilen uyarıları dikkate almalarını rica ediyoruz.
1- Milli Parkımıza ziyaretçi girişi ve kapanış saatleri 8:30 – 17:00 saatleri arasındadır.
2- Milli Parkımızda ateşli piknik yapılamamaktadır.Tüp ve Mangal kullanımı yasaktır.
3- Milli Parkımızın tespit edilen araç kapasitesi günlük 1200 araçtır.Bu kapasitenin üstünde Milli Parka araç alınmayacaktır. Ana ulaşım yoluna uzun süreli park yapmak yasaktır.Jandarma trafik ekipleri tarafından ceza ve araç çekilmesi işlemi uygulanacaktır.Bu sebepten dolayı toplu taşıma araçlarını tercih etmenizi rica ediyoruz.
4- Milli Parkımızda güvenliğiniz için her koyda kamera ve anons sitemi bulunmaktadır.Lütfen yapılan anonsları dikkate alınız.
5- Milli Parkımızda kullanıma açık koylarda İşletmecinin tek taraflı olarak sözleşmeden çekilmesinden dolayı restoran,büfe ve cankurtaran hizmetleri bu sezon verilemiyecektir.Ziyaretçilerimizin bu konuda tedbirli olmalarını rica ediyoruz.
6-Girişteki dijital panomuzdaki bilgilendirmelere dikkat etmenizi rica ediyoruz.
7- Milli Parkımızda HGS uygulaması başlamıştır.Girişte araç yoğunluğu oluşmaması için HGS bakiyenizi yeterli miktarda tutunuz.
8- Milli Parkta yaşıyacağınız sorunları alanda Milli Park logolu kıyafet giyen personelimize iletebilirsiniz.Hızlı bir şekilde talebiniz bize ulaşacaktır.
Milli Park tüm halkımıza ait Milli Bir Değerdir.O yüzden ona hak ettiği kıymeti verelim ve onu koruyalım.
Bu paylaşımı mümkün olduğunca paylaşırsanız ,Milli Parkımız için önemli bir katkı sağlamış olursunuz.Teşekkür Ederiz…

milli park yoğunluk milli park yoğunluk

Buraya Puan Verin