İzmir Devlet Opera Balesi Naz Makamı Topluluğundan Konser

342
İzmir Devlet Opera Balesi Naz Makamı Topluluğundan Konser

İzmir Devlet Opera Balesi Naz Makamı Topluluğundan Konser

7. Uluslararası Ege Art Sanat Günleri  kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ile Naz Makamı Müzik Topluluğu üyelerinden oluşan orkestra, Ada Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi.

Kent Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen konsere  Belediye Başkanı Özer Kayalı ile eşi Nil Kayalı,  Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu,  Belediye Meclis Üyesi Fevziye Tekeroğlu, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve sanatseverler katıldı. Orkestra şefliğini Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Gülbey Usta’nın, baş solistliğini ise İzmir Devlet Opera ve Balesi fagot sanatçısı Aşkın Usta’nın yaptığı konserde sanatseverler sanatçıları ayakta alkışladı.

Senfonik enstrümanlarla birlikte Türk müziğine ait telli ve vurmalı çalgıların kullanıldığı konserde Türk Halk ve Türk Sanat Müziğine ait seçme eserler ile orkestra şefi Doç. Dr. Özge Gülbey Usta tarafından bestelenmiş eserler seslendirildi. Konser sonunda, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin tarafından Başkan Kayalı’ya bir tablo hediye edildi.

Etkinlikte konuşan Başkan Kayalı “7. Uluslararası Ege Art Sanat Günleri kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ile Naz Makamı Müzik Topluluğu bu yıl ilk defa Kuşadalılarla buluştu. Bu organizasyon bugün ile sınırlı değil. 29 Ekim’de de bir konserimiz olacak. Ege Art Sanat Günleri kapsamında daha önce düzenlenen resim çalıştayı neticesinde üretilen çalışmalar da ilçede sergilendi. Ben başta Sayın Dekanımız olmak üzere emeği geçen tüm kişi ve kurumlara, mesai arkadaşlarımıza ve burada bu konseri düzenleyen tüm sanatçılarımıza ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Devlet Opera Balesi Naz Makamı Topluluğundan Konser

Buraya Puan Verin