Kuşadası Bayram Günü Yapılan Bu Olayı Konuşuyor

279
Kuşadası Bayram Günü Yapılan Bu Olayı Konuşuyor

Kuşadası Bayram Günü Yapılan Bu Olayı Konuşuyor

Kuşadası halkı Yavansu mahallesinde, iddiaya göre sokak hayvanı bir köpeğe tüfekle yapılan saldırıyı konuşuyor.Sosyal paylaşım sitesi facebook ta Kuşadası Hayvan Severler sayfasında yapılan paylaşım kısa sürede paylaşım yapılarak tüm sosyal mecralarda, kişisel hesaplarda paylaşıldı.Olayın tepki çekmesi üzerine ulusal medyada haber yapıldığı görüldü.

Olayda: Araçları ile yavansu mahallesi bölgesine gelen iki kişi siteler arasında dolaşan sokak köpeğine pompalı tüfeği ile ateş açıyor.Duruma tepki gösterip cep telefonu ile olayı kayıt yapan karı koca çifte ise tüfek ile tehdit ettiği, küfürler savurduğu görülüyor.
Bu iki şehir magandası ellerinde pompalı tüfek ile cadde ortasında dolaşan sokak köpeğine rast gele ateş açması sosyal medyada tepki çekti.Tepkilerini küfür ederek gösterenlerin yanında savcı ve polisleri göreve çağıran vatandaşlarda olduğu görüldü.Kuşadası Hayvan Severler facebook sayfasında ise olaya karışan şahısların gözaltına alındığı iddia edildi.

Kuşadası Belediyesi resmi facebook sayfasından açıklama yaptı
Açıklamada
İlçemiz Değirmendere Mahallesi Yavansu Sokak’ta 14 Haziran Perşembe günü bazı şahıslar tarafından sokak köpeklerine pompalı tüfekle ateş edilmesi gibi tasvip edilmesi asla mümkün olamayacak, son derece üzücü bir olay yaşanmıştır. Kuşadası Belediyesi olarak söz konusu olaya ilişkin bilgi sahibi olduğumuz ilk andan itibaren gerekli girişimlerde bulunarak Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin olay yerine intikalini sağlamış bulunmaktayız. Ekiplerimiz ilgili kişilerle görüşerek tutanak tutmuş, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı ile iletişim içerisinde olmuştur. Araç plakaları tespit edilmiş şahıslarla ilgili olarak yasal süreç başlatılmış olup soruşturma devam etmektedir. Kuşadası Belediyesi olarak hayvanlara yönelik kötü muamele ve şiddet vakaalarına sessiz ve tepkisiz kalmamızın asla mümkün olmayacağını belirterek, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Buraya Puan Verin