Kuşadası Emlak Satışında Tarihi Günler Yaşıyor

Kuşadası Emlak Satışında Tarihi Günler Yaşıyor

Kuşadası gayrimenkul satışında tarihi günlere şahitlik yapmaya başladı. Pandemi sürecinde adeta hayatın durduğu Kuşadası, büyük şehirlerden yolculuk izni açılması ile adeta akına uğramıştı. Avrupa da yaşayan Türkler ve büyük şehirlerden ilçemize gelip yerleşmek isteyenler emlakçılara akın ettikleri görüldü.

Kuşadası Tapu Müdürlüğü Ay Sonuna Randevu Vermeye Başladı.

Kuşadası ve çevresinden gayrimenkul olan vatandaşlar işlem yapmak için Kuşadası tapu müdürlüğünde youğunluk oluşturdukları görüldü.Kuşadası tapu müdürlüğü sağlıklı işlem yapmak için belli sayıda tapu devir işlemi almaya başladı. Aşırı talebin oluştuğu tapu müdürlüğü ertesi gün vb derken bu sürenin ay sonuna kadar dayandığı öğrenildi.

Konut Kredileri Düşmesi Satışların Artmasına Yol Açtı

Yeni ev ve eski ev alımlarında konut kredisi 0,64 ile 0,74 arasında değişiklik verilmeye başlandı.Ucuz krediye akın eden vatandaşlar hesaplı konut almak için Kuşadası ve çevresine akın ettiği görüldü.Kuşadası’na çevre illerden gelen kredi ile ev almaya çalışan çok sayıda vatandaşın olduğu görüldü.

Büyükşehirlerdeki Virüs Korkusu Ege ye Yerleşme Planlarını Hızlandırdı.

Başta İstanbul Ankara ve Avrupa da yaşayan emekli kesim pandemi süreci sonrası başta Kuşadası ve çevresine gelerek gayrimenkul aradıkları bütçelerine göre bahçeli yazlık villa ve daire aldıkları görüldü.

Kuşadası’nda Gayrimenkul Fiyatları Tavan Yaptı

Kuşadası Davutlar ve çevre bölgelerde arsa ve gayrimenkul fiyatları tavan yaptığı görüldü.Bazı mütaahhit firmalar daire ve yazlık fiyatlarını ortalama %20 ile % 30 arttırdıkları görüldü. 2. el evini satmaya çalışan ilçe sakinleri de bu durumdan faydalanarak sattışa çıkardıkları evlerinin fiyatlarını arttırdıkları görüldü.Bu konuda şikayetçi olan emlakçılar dan görüştüğümüz bir firma ”müşterilerimize yalancı duruma düşüyoruz.Geçen hafta 350 bin tl ile satışa aldığımız eve müşteri götürdüğümüzde ev sahibi fiyatı 420 bin tl ye çıkardığını öğreniyoruz. Bu durumda müşterimize karşı mağdur oluyoruz.Emlak kanununda satıcıları da bağlayan yasaların acil şekilde çıkmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.