Kuşadası Güzelçamlı Milli Park Giriş Saatleri Değişti

417
milli park yoğunluk

Hızlı Menü

Kuşadası Güzelçamlı Milli Park Giriş Saatleri Değişti

Milli parklar müdürlüğü hafta sonları yaşanan yoğunluktan dolayı Kuşadası Güzelçamlı Milli Park Giriş Saatini değiştirdi.Milli parka girmek için uzun araç kuyrukları oluşturan tatilcilerin bekleme süresini kısaltmak için giriş hafta sonları giriş saatini 06:00 olarak değiştirildi.Bundan böyle araçlar sadece hafta sonu olmak kaydı ile sabah 6 dan itibaren Milli Park koylarına giriş yapabilecekler.

Milli Parklar Müdürlüğü Yaptığı Açıklamada:

Milli Parkımıza ziyaretçilerimizin yoğun talebi başlamıştır.Ziyaretçilerimizin Milli Parkımıza gelirken aşağıda belirtilen uyarıları dikkate almalarını rica ediyoruz.
1- Milli Parkımıza hafta içi ziyaretçi girişi ve kapanış saatleri 8:30 – 17:00 saatleri arasındadır.Hafta sonu için 06:00-17:00 arasındadır.
2- Milli Parkımızda ateşli piknik yapılamamaktadır.Tüp ve Mangal kullanımı yasaktır.
3- Milli Parkımızın tespit edilen araç kapasitesi günlük 2100 araçtır.Bu kapasitenin üstünde Milli Parka araç alınmayacaktır. Ana ulaşım yoluna uzun süreli park yapmak yasaktır.Jandarma trafik ekipleri tarafından ceza ve araç çekilmesi işlemi uygulanacaktır.Bu sebepten dolayı toplu taşıma araçlarını tercih etmenizi rica ediyoruz.
4- Milli Parkımızda güvenliğiniz için her koyda kamera ve anons sitemi bulunmaktadır.Lütfen yapılan anonsları dikkate alınız.
5- Milli Parkımızda kullanıma açık koylarda İşletmecinin tek taraflı olarak sözleşmeden çekilmesinden dolayı restoran,büfe ve cankurtaran hizmetleri bu sezon verilemiyecektir.Ziyaretçilerimizin bu konuda tedbirli olmalarını rica ediyoruz.
6-Girişteki dijital panomuzdaki bilgilendirmelere dikkat etmenizi rica ediyoruz.
7- Milli Parkımızda HGS uygulaması başlamıştır.Girişte araç yoğunluğu oluşmaması için HGS bakiyenizi yeterli miktarda tutunuz.
8- Milli Parkta yaşıyacağınız sorunları alanda Milli Park logolu kıyafet giyen personelimize iletebilirsiniz.Hızlı bir şekilde talebiniz bize ulaşacaktır.
Milli Park tüm halkımıza ait Milli Bir Değerdir.O yüzden ona hak ettiği kıymeti verelim ve onu koruyalım.
Bu paylaşımı mümkün olduğunca paylaşırsanız ,Milli Parkımız için önemli bir katkı sağlamış olursunuz.Teşekkür Ederiz…

milli park 13

Buraya Puan Verin