Liman İki Büyük Gemi Ağırladı

287
kuşadası limanı

Hızlı Menü

Liman İki Büyük Gemi Ağırladı

Kuşadası Limanı’na Azamara Pursuit’ ve ‘Silver Whisper’ isimli iki  yolcu gemisi geldi. İki gemiden toplamda 1065 turist çarşıya indi.

Limana demirleyen gemilerden, çoğunluğunu zengin Amerikalı ve İngiliz yolculardan oluşan turistler ilçeye geldi. Yolcuların  bir kısmı tur firmaları ile  Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi gibi tarihi ve turistik yerleri gezmek için otobüslere bindiği görüldü.Tura çıkmayan yolcular ise Kuşadası çarşıyı gezdikleri alış veriş yaptıkları görüldü.Kuşadası esnafı ise eski günlerini özlediklerini büyük gemi firmaların tekrar Kuşadası limanına gelmelerini umutla beklediklerini belirttiler.

Egeport Kuşadası Liman İşletme Müdürü Aziz Güngör Açıklamasında;

Kruvaziyer turizminin önümüzdeki yıldan itibaren hareketlenmeye başlayacağını belirterek, “2018 yılında bugüne kadar 128 kruvaziyer gemisiyle 98 bin 967 yolcu geldi. Sezon sonuna kadar 18 gemi daha ağırlayacağız. 2019 yılında artan rezervasyon sayılarıyla 200’ün üzerinde gemi bekliyoruz. Kruvaziyer gemileri planlamalarını iki yılda bir yapılıyor. Kruvaziyer turizminde 2020 rezervasyonları iyiye gidiyor. Türkiye bu krizden yavaş yavaş çıkıyor. Büyük firmaların rotalarını yeniden Türkiye’ye çevirdiğini görüyoruz” dedi.

 

Liman İki Büyük Gemi Ağırladı
5 (100%) 1 toplam[puan]