Kuşadası Limanı’na Gemini İsimli Kruvaziyer Gemisi Süprizi

Kuşadası Limanı’na Gemini İsimli Kruvaziyer Gemisi Süprizi

Önceki yıllardan itibaren zor dönemler geçiren Kuşadası Limanı bu yıl kış aylarında yaşanan Pandemi süreci ile tüm dünya da kruvaziyer turlarının iptal olmasına sebep olmuştu.Bu pandemi sürecinin daha ne kadar süreceği henüz kesinleşmiş değilken Kuşadası Limanı’na bugün öğlenden sonra Bahama bayraklı Gemini isimli Kruvaziyer gemisi yanaştı.

Yunanistan’ın Pire limanından hareket ederek Kuşadası’na gelen gemide yaklaşık 45 personel olduğu öğrenildi. Global Ports Holding’in Doğu Akdeniz Bölgesi Direktörü Aziz Güngör, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının kruvaziyer turizminin ara vermesini neden olduğunu belirterek, aylar sonra ilk kez bir turist gemisinin Kuşadası’na gelmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Güngör, “Küresel bir tehdit boyutuna erişen korona virüs nedeniyle Sağlık Bakanlığımızın koordinasyonunda Kuşadası Ege Port Limanı olarak gelen kruvaziyer gemisi ve mürettebatı için gereken tüm önlemleri aldıklarını belirtti.Gelen Gemini isimli geminin personel ihtiyaçları ve bakım onarım için limana yanaştığı öğrenildi.