Kuşadası’nda Yerel Marka Çalışmaları İçin Güzel Bir Adım Atıldı

234
Kuşadası'nda Yerel Marka Çalışmaları İçin Güzel Bir Adım Atıldı

Hızlı Menü

Kuşadası’nda Yerel Marka Çalışmaları İçin Güzel Bir Adım Atıldı

Belediye Başkanı Özer Kayalı, kadın ve genç emeğini değerlendirmek ve ilçeye özgü yöresel ürünleri tanıtım alanında kullanabilmek amacıyla çeşitli üniversitelerden alanında uzman akademisyenlerle bir araya gelerek tasarım ve markalaşma konularında fikir alışverişinde bulundu.

Kayalı’nın makamında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, alanında uzman akademisyenler olan Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof Dr. Tanay Birişçi, Dokuz Eylül Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gül Güney, İstanbul Gelişim Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğr.Gör. Yrd. Doç. Dr. Nuri Sezer, Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Programı Başkanı Öğr. Gör. Kemal Yanmaz, sanatçı Emel Germen Atalay ve Grafik Tasarım Uzmanı Dr. Cem Güzeloğlu katıldı.

Toplantıda konuşan Kayalı, kadın ve gençlerin üretken bireyler olarak toplumsal ekonomik yaşama katılımının önemine dikkat çekerek “İlçemiz Kuşadası, sahip olduğu köklü tarih ve kültürel zenginlik nedeniyle hatırı sayılır bir yöresel ürün potansiyeline sahiptir. Bu ürünlerin geliştirilmesi ve yaşama geçirilecek projelerle ulusal ve uluslararası alanda tanıtım amacıyla kullanılması markalaşmaya olduğu kadar yerel ekonomiye de katkı sağlayacaktır. Bu noktada alanında uzman siz değerli akademisyenlerin katkıları bizim için çok değerlidir” dedi.
Toplantıda, Kuşadası’nın sahip olduğu değerlerin toplumla bütünleştirilerek kadın ve gençlere verilecek eğitimlerle Kente özgü markalar yaratılabileceği ve yeni pazarlama teknikleri ile kooperatiflerle özellikle dezavantajlı grupların sosyoekonomik gelişmesine katkı sağlanabileceğine dikkat çekildi. Toplantının ardından akademisyenler Kentin tarihi ve turistik mekanlarında incelemelerde bulundu.

7. EGE ART SANAT GÜNLERİ KUŞADASI’NDA YAPILACAK

Kuşadası’nın tasarım ve markalaşma çalışmalarına katkı sunmak için Başkan Kayalı ile bir araya gelen akademisyenlerden Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin bu sene Kuşadası’nda bir bölümünün yapılması planlanan ve İpekyolu temasıyla gerçekleştirilecek 7. Ege Art Sanat Günleri hakkında bilgi verdi. 25 Eylül-29 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda yapılması planlanan Ege Art Sanat Günleri çeşitli panel, söyleşi, atölye çalışmaları, konser, resim çalıştayı gibi sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapacak.

Kuşadası'nda Yerel Marka Çalışmaları İçin Güzel Bir Adım Atıldı

Buraya Puan Verin