Skandal… Kuşadası Belediye Başkanı Açılışa Davet Edilmedi

150
belediye

Hızlı Menü

Skandal… Kuşadası Belediye Başkanı Açılışa Davet Edilmedi

Uzun yıllardır tamamlanamayan Kuşadası’nın Arıtma tesisi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla 1 Mart 2019’da açıldı.Açılışa CHP’li yöneticiler ve davetliler ile bazı yerel halkın katıldığı görüldü.

Açılışa CHP Milletvekili ve PM Üyesi Bülent Tezcan, İyi Parti Milletvekili Aydın Adnan Sezgin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,CHP İl Başkanı Ali Çankır ve Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel Katıldı CHP İlçe Örgütü Mehmet Gürbilek katıldı.

CHP’li Belediye Başkanı Özer KAYALI açılışta olmadığı görüldü

Kuşadası Belediye Başkanı Kayalı’nın Arıtma tesisinin açılışında neden olmadı ortaya çıktı.Kuşadası Belediye’sine ait resmi facebook hesabından yapılan açıklamada:

Kuşadası’nın en önemli sorununu çözecek olan arıtma tesisinin tamamlandığını ve bu nedenle bugün bir tören düzenlendiğini öğrendim. Kuşadası Belediye Başkanı olarak şahsıma, yardımcılarıma veya hiçbir daire müdürüme açılış ile ilgili olarak yazılı veya sözlü davet yapılmamıştır. Bu nedenle Kuşadası Belediyesi törende temsil edilememiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Özer Kayalı
Kuşadası Belediye Başkanı

Facebook hesabından yapılan açıklama sonrası yapılan yorumlarda, Özlem Çercioğlu ve ekibine tepki gösterildiği gibi destek mesajlarıda yazıldığı görüldü.Kayalı Kuşadası belediye başkanı olduktan sonra Esat Altungün dönemine ait 2500 yapı ruhsatını iptal etmiş,belediye giderlerini önemli ölçüde aşağıya çekmişti.Siyasi kulislerde,Kayalı ile Çerçioğlu arasının açık olduğu, Kayalı’nın Kuşadası’nda rantta dayalı hiç bir projeye izin vermediği için partisinden aday gösterilmediği iddia edildi.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Fuat Akdoğan Arıtmanın Tamamlanmadığı iddia Etti

Akdoğan: Büyükşehir belediyesinin tek yaptığı göz boyamak, seçim öncesi göstermelik açılışlar yapmak. Arıtma tesisi açılışı yapıyoruz diyorlar ama açılışını arıtma tesisinin olduğu yerde değil, şehir merkezinde İsmail Cem Meydanı’nda yapıyorlar. Kurdela kestikleri yer ile arıtma tesisi arasında 10 kilometre fark var. Neyin kurdelasını kesiyorsunuz. Madem arıtma tesisini
açıyorsunuz neden arıtma tesisini vatandaşlardan kaçırıyorsunuz. Eğer arıtma tesisi bittiyse
herkesi çağırın hem arıtma tesisini hem de nasıl çalıştığını herkese gösterin. Ama
gösteremezsiniz, çünkü 2016 yılında hizmete girmesi gereken arıtma tesisini bir türlü bitirip,hizmete sokamadınız.

Çünkü arıtma tesisi henüz faal değil. Sizin derdiniz hizmet değil şov yapmak, ama onu da elinize yüzünüze bulaştırıp, 31 Mart’ta oy istemeye yüzünüz olmayan Kuşadası halkını böyle göstermelik açılışlarla kandırmanın hesabını yapıyorsunuz “ diye konuştu.

Kuşadası Arıtma Tesisi

KUŞADASI’NIN ATIK SU SORUNU 2050 SONUNA KADAR ÇÖZÜLDÜ

1 Mart’ta hizmete giren tesis ile 2050’ye kadar Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı’nın atık su sorununu çözecek. Geleceğe yönelik, 2 kademe olarak planlanan tesisin tamamlanan 1. kademesi 340 bin nüfus kapasiteli. Artan nüfusa paralel olarak 2035 sonunda devreye girecek 2. kademe ile kapasitesi 478 bin nüfusa ulaşacak.

60 DÖNÜM ÜZERİNDE KONUMLANDIRILDI

Tesis hazineden tahsis edilen 60 dönüm üzerinde yer alıyor. 63 milyon TL’ye mal olan tesis; ileri biyolojik arıtma denilen, karbon arıtımına ek olarak azot ve fosfor arıtımı yapabilecek yetenekte.
Tesiste günde 68 bin metreküp atık su işlenecek. Arıtma sonrası elde edilecek su, cazibeli olarak derin deniz deşarj yöntemi ile denize verilecek.

Skandal… Kuşadası Belediye Başkanı Açılışa Davet Edilmedi
5 (100%) 4 toplam[puan]