2019 Yılının Mavi Bayraklı Plajları Belirlendi

2019 Yılının Mavi Bayraklı Plajları Belirlendi

Kuşadası’nda, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından belirli kriterleri yerine getiren plaj ve marinalara verilen Mavi Bayrak Ödülleri düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. 2019 yılında ilçe de bulunan 22 plaj ve bir marina Mavi Bayrak aldı.

5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası nedeniyle Kadınlar Denizi Plajı’nda düzenlenen Mavi Bayrak Ödül Töreni’ne Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu,  Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Çiçek, Aydın Büyükşehir Belediyesi Denizcilik Dairesi Başkanı Barış Tarim, K  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Kuzey Ege Bölge Koordinatörü Doğan Karataş ile otel ve tesislerin temsilcileri katıldı.

Mavi Bayrak Ödül töreninde konuşan Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Kuzey Ege Bölge Koordinatörü Doğan Karataş, kentin sahip olduğu 22 Mavi Bayraklı plajı ve bir marinası ile Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, Kuşadası Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Karataş’ın ardından konuşan  Belediyesi Meclis Üyesi Fahrettin Çiçek, mavi bayraklı plajların bir kentin kalitesini ortaya koyduğunu belirterek Kuşadası’nı 22 mavi bayrak sahibi yapan tüm sektör temsilcilerine teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ise İlçe Belediyesi olarak temiz bir çevre yaratmak için çalıştıklarını belirterek plajlarda Mavi Bayrak uygulamasını çok önemsediklerini kaydetti. Mavi Bayraklı Plajların bir kentin turizm kalitesini ortaya koyduğunu belirten Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası’ndaki tüm plajları mavi bayraklı hale getirene kadar çalışacaklarını kaydetti.

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen Okullar Arası Çevre Yarışmalarında dereceye giren okullara ödüllerinin verilmesinin ardından Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinaların temsilcilerine sertifikaları verildi.