Güzelçamlı Milli Park Plajları Koyları

  • Güzelçamlı Milli Park Plajları Koyları

Güzelçamlı Milli Park Plajları Koyları Kuşadası ilçesine bağlı olan Güzelçamlı muhteşem doğası, temiz havası, tarihi yerleri ve plajları ile insanları kendilerine çekmeye devam ediyor. Koruma altında olan bu bölgede doğal yaşam bozulmadan devam etmektedir. Milli park plajlarının temiz ve doğa ile iç içe olması nedeniyle,yaz ve kış aylarından özellikle hafta sonları yoğunluktan geri dönenler oldukça yüksektir.
Milli park plajlarına gelen misafirler orman ve denizin iç içe geçmiş plajlarında turkuaz rengi plajlarında yüzme imkanı bulabilmektedir.

Milli park plajları oldukça berrak ve temizdir. 5 metre derinlik olan olan yerlerin rahatlıkla dibini net bir şekilde gözükmektedir.Temiz ve berrak olan suyu marmara denizine göre daha tuzludur. Plajlarda su derinliği bazı koylarda değişiklik göstermektedir. Ortalama 10 metre ve 15 metre sonra 150cm civarına gelmekte ve artmaktadır. Yaz aylarında genellikle durgun olan suyu saat 15.00 dan sonra hafif dalga yapmaktadır. Havanın rüzgar vb etkenlerden dolayı bu durum değişebilir. Milli park koyları ve plajları genellikle yuvarlak haline gelmiş taşlı’dır. Yürüme ve denize girmede sorun yaşamazsınız. İlk koy daha kumsal plaja sahiptir ve en çok tercih edilen plajdır. Milli park’a giriş yaptıktan sonra gelen ilk plajdır. Araç park alanı piknik alanı duş wc yerleri mevcuttur.

  • Milli Park Koyları ve Plajları Nelerdir

Güzelçamlı Milli Park koyları ve isimleri aşağıdakilerdir. Genel olarak ilk üç koy tercih edilmektedir. Özel otomobil ile plajın çevresine kadar ulaşım imkanı mevcuttur.
»Kavaklıburun koyu
»Karasu koyu
»İçmeler koyu
»Aydınlık koyu

milli park 13

  • 2023  Yılı Milli park Giriş Ücreti Nedir ?

2023 yılı Millipark giriş ücreti İndirimli Yaya … TL
2023 yılı Millipark giriş ücreti Yaya … TL
2023 yılı Millipark giriş ücreti Bisiklet … TL
2023 yılı Millipark giriş ücreti Motorsiklet … TL
2023 yılı Millipark giriş ücreti Otomobil… TL
2023 yılı Millipark giriş ücreti K.Minibüs … TL
2023 yılı Millipark giriş ücreti B.Minibüs … TL
2023 yılı Millipark giriş ücreti Otobüs … TL

Geçtiğimzi yıllarda hizmete alınan HGS sistemi ile araçlarınız ile sıra beklemeden giriş yapabilirsiniz.

  • Milli Park Açılış ve Kapanış Saati Nedir?

Kuşadası Milli Park açılış sabah 08:30 çıkış 19:00’dır. Ayrıca saat 17.00 dan sonra içeri araç ve yaya alınmamaktadır.

  • Kuşadası Milli Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

Aşağıda paylaştığımız google harita ile çok rahatlık ile yol tarifi alabilir, gideceğiniz yerin mesafesini ölçebilirsiniz.

Dilek Yarımadası Milli Park Genel Müdürlüğünden

ÖNEMLİ UYARI
Milli Parkımıza ziyaretçilerimizin yoğun talebi başlamıştır.Ziyaretçilerimizin Milli Parkımıza gelirken aşağıda belirtilen uyarıları dikkate almalarını rica ediyoruz.
1- Milli Parkımıza ziyaretçi girişi ve kapanış saatleri 8:30 – 17:00 saatleri arasındadır.
2- Milli Parkımızda ateşli piknik yapılamamaktadır.Tüp ve Mangal kullanımı yasaktır.
3- Milli Parkımızın tespit edilen araç kapasitesi günlük 1200 araçtır.Bu kapasitenin üstünde Milli Parka araç alınmayacaktır. Ana ulaşım yoluna uzun süreli park yapmak yasaktır.Jandarma trafik ekipleri tarafından ceza ve araç çekilmesi işlemi uygulanacaktır.Bu sebepten dolayı toplu taşıma araçlarını tercih etmenizi rica ediyoruz.
4- Milli Parkımızda güvenliğiniz için her koyda kamera ve anons sitemi bulunmaktadır.Lütfen yapılan anonsları dikkate alınız.
5- Milli Parkımızda kullanıma açık koylarda İşletmecinin tek taraflı olarak sözleşmeden çekilmesinden dolayı restoran,büfe ve cankurtaran hizmetleri bu sezon verilemeyecektir. Ziyaretçilerimizin bu konuda tedbirli olmalarını rica ediyoruz.
6-Girişteki dijital panomuzdaki bilgilendirmelere dikkat etmenizi rica ediyoruz.
7- Milli Parkımızda HGS uygulaması başlamıştır.Girişte araç yoğunluğu oluşmaması için HGS bakiyenizi yeterli miktarda tutunuz.
8- Milli Parkta yaşıyacağınız sorunları alanda Milli Park logolu kıyafet giyen personelimize iletebilirsiniz.Hızlı bir şekilde talebiniz bize ulaşacaktır.
Milli Park tüm halkımıza ait Milli Bir Değerdir.O yüzden ona hak ettiği kıymeti verelim ve onu koruyalım.
Bu paylaşımı mümkün olduğunca paylaşırsanız ,Milli Parkımız için önemli bir katkı sağlamış olursunuz.Teşekkür Ederiz…

  • En Güzel Milli Park Plaj ve Koy Resimleri

4.8/5 - (18 votes)