>
12.5 C
Kuşadası
Cuma, Aralık 8, 2023

Neden Reklam Vermelisiniz?

İnternet Reklamının Avantajları

İnternet ortamında olan İşletmeler 24 saat , tatil günlerinde bile çalışmaya devam eder.Farklı ülkelerden web sayfasını ziyaret eden insanlar saat farkı olmaksızın işletmenizi internet üzerinden ziyaret ederek ürün alımı gerçekleştirebilir. Örnek: otel,restoran rezervasyonları , transfer talepleri,online alışveriş vb seçenekleri çoğaltmak mümkün.
Günümüzde işletmelerin 7 gün 24 saat 365 gün kesintisiz reklam verilebileceği en etkili ucuz yol internet reklamlarıdır. Türkiye’de internet kullanıcıların akıllı telefonla birlikte 40milyona ulaşmış durumdadır.

İnternet Reklamının Yazılı Basına Göre Avantajları

Yazılı basında reklam ise (dergi,gazete,el ilanı vb) matbaa,kağıt,tasarım,dağıtım, eleman,maliyetleri yüksek olduğundan bu maliyetler reklam veren işletmelere yansıtılmaktadır. Yazılı basın reklamlarında hedef kitle belirsiz olduğundan,reklam müşteri odaklı yer almamaktadır. Örnek olarak: bir magazin dergisinde otomobil,yada bir kreş reklamı dikkat çekmemekte okuyucu magazin dergisi olarak görmekte reklamların pek üstünde durmamaktadır.
Buna karşın internet reklamlarında ise müşteri ihtiyacını arama motorlarında yazarak arama yapmakta çıkan sonuçları karşılaştırarak karar vermektedir. Kısaca anlatmak gerekirse haber sitelerine giren bir internet kullanıcısı haber okuyucusu,alış veriş sitelerine giren kullanıcı alışveriş müşterisi,tatil sitelerine giren tatil müşterisi adayıdır.
Günümüz gazete,dergi,vb gibi yazılı basım sayısı ve satış sayıları belli olmakla beraber, ilanları kaç kişinin gördüğü okuduğu bilgisi maalesef bilinmemektedir.

İnternet Reklamında Doğru Ölçülebilir Analiz Raporları

Web sayfasında sunulan çok önemli bir detayda Analiz Raporları’dır web sayfasına günlük,haftalık,aylık ve yıllık olmak üzere kaç kişi girdi,ortalama kaç dakika kaldı,sayfa içinde kaç sayfayı gezdi,ülke,şehir,bilgisayar işletim sistemi,ekran çözünürlüğü,arama kelimeleri ve daha bir çok ayrıntıyı detaylı olarak göstermektedir.
Bu raporlar doğrultusunda işletme sahipleri doğru müşteriye ulaşma konusunda kendilerini yenilemektedir

(yukarıdaki bilgiler Kuşadası İletişim Tanıtım Hiz.Tic Ltd.Şti araştırması sonucu elde edilmiştir.Kopyalanması halinde yasal yollara başvurulacaktır)

Reklam İlan Formu

Error: Contact form not found.