Kuşadası Marina İnşaatı Devam Ediyor

Kuşadası Marina İnşaatı Devam Ediyor

Geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan Kuşadası Setur Marina’da kapasite artırımı gidiliyor. Yat kapasitesi denizde 550, karada 150’ye,  6 bin 200 m2 olan ticaret alanı ise 14 bin 500m2 çıkartılacak bu yeni projede.

Projede yer alan 3D görsellerde Kuşadası Setur Marina, Bodrum Yalıkavak Marina’yı aratmayacağı gözüküyor. İnşaatı devam eden Marina’da yeni alışveriş mağazaları, kafeler, restoranlar ve kapalı otopark’ın olacak.

Yeşil alan miktarı artacak
Çapa atmadan 90 metreye kadar yat ve mega yat bağlama, kesintisiz elektrik, su alt yapısı, uzman palamar hizmeti ve teknik atölyelerde ihtiyaç duyulan tüm servislere hızlı ulaşım olanağı sağlamak üzere tasarlanan proje ile tekne boylarında büyüme ve ortalama metrede artış planlanıyor. Tüm marinalarında ve bulundukları bölgelerde denizin, çevrenin ve doğal ortamın korunması konusuna özel bir hassasiyet gösteren Setur Marinaları, Kuşadası Marina renovasyon projesi kapsamında 4 bin 500 metrekare olan yeşil alan miktarını 10 bin m2 artırarak 14 bin 500 m2 yükseltecek. Renovasyon projesi, çevre ve insan dostu mimarisini tamamlayacak olan Akdeniz iklimine uygun peyzaj tasarımı ile de fark yaratarak sahip olduğu görsellik ile denizden ve karadan tüm ziyaretçilerin buluşma noktası olacak.

Seçkin markalar Kuşadası ile buluşacak
Kuşadası Marina renovasyon projesi ile mevcut durumda 6 bin 200 m2 olan ticaret merkezi alanı 14 bin 500 m2 yükseltilecek. Projenin tamamlanması ile Kuşadası Marina, ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığı olan dekorasyon, tasarım ve giyim mağazalarının yanı sıra yeni kafe ve restoranlar ile etkinlik ve spor alanlara ev sahipliği yapmaya başlayacak. Yeni markalar ve kaliteli işletmelerle yaratılacak cazibe merkeziyle, kent daha çok yatçı ve ziyaretçi için uğrak noktası haline gelecek.

 

5/5 - (1 vote)