>
12.1 C
Kuşadası
Cuma, Aralık 8, 2023

Seferihisar Sığacık Köyü

0
Seferihisar Sığacık Köyü Seferihisar Sığacık Köyü Sığacık köyü uzun yıllardır var olmasına rağmen son yıllarda çok ciddi ilgi çekmiş ülkemizin bir çok şehrinden ziyaretçi çekerek...

İzmir Selçuk Şirince Köyü

2
İzmir Selçuk Şirince Köyü İzmir Selçuk Şirince Köyü İzmir'in Selçuk ilçesine 8km mesafede tarihi yapısını bozmadan günümüze kadar uzanan bir köydür.19.yüzyılda incir üretimi yapan 1800haneli...

Zeus Mağarası Davutlar

1
Zeus Mağarası Davutlar Kuşadası Davutlar Zeus Mağarası: Zeus Mağarası ismini ilk duyanlar kimdir bu zeus ? neden böyle bir isim verilmiş?  diye sormaktan kendilerini alamazlar....

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Gezilecek Yerler  Kuşadası’na geldiniz aklınızda buraya gelmişken. İlçede ne yapılır ? nereler gezilir ? nerede eğlenilir ? nerede kalınır ? gibi sorularınız var sa sayfamız size rehberlik edecektir. Görmeden Gitmeyin Kuşadası her geçen yıl hem nüfus olarak hem şehirleşme olarak büyümektedir. Kuşadası’na yıllar önce gelen misafirler bölgenin baş döndürücü gelişimi karşısında şaşırıp kalmakta.

Yoğun göç alan Kente başta Avrupa’ da yaşayan Türkler ve yabancılar yerleşmektedirler. Ülkemizin büyük kentlerinden tatilini geçirmek denize girmek, eğlenmek için çok sayıda tatilci gelmekte çevre beldelerde, yazlıklarında veya otellerde tatillerini geçirmektedirler.

  • Kuşadası’nda Ne Yapılır

İlçemize ilk defa geliyorsanız Kuşadasında yapılacak bir çok şey mevcut.Bunların başında eğlence sektörüdür. İlçenin gece hayatı oldukça renkli geçmektedir.Her kulağa uygun müzik ve eğlence mekanları mevcuttur.Başlıca mekanların yer aldığı yerler Kuşadası Barlar Sokağı ve Kaleiçi Mekanlarıdır. Gece hayatının dışında gündüzleri ise günübirlik yapılan turlara takılabilirsiniz.Bunların başlıcaları ise Kuşadası Tekne Turu, Tüplü Uçak Batığına Dalış, Quad, Jeep, Atv, At Safari,Tekneden Paraşüt ile gezme, jet ski kiralama su parkları gibi su sporlarından ücret karşılığı faydalanabilirsiniz.

Tüm bunların dışında kültür turu yaparak Kuşadası civarındaki tarihi yerlerimizi gezebilirsiniz.Bölgede rağbet gören tarihi yerlerimizin başında Efes Harabeleri, Şirin Köyü, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı Milet Harabeleri Priene Harabelerini görebilir 2000 yıl önce yaşanmış hikayeleri profesyonel rehberlerden dinleyebilirsiniz.Tabi unutmadan Kuşadası’nın Güvercin Ada kalesini, eski Rum evlerini gezebilirsiniz.Şuan ekonomik durumu iyi olmayanların ve doğup büyüdükleri evlerini bırakmayan yaşlıların oturduğu tarihe ışık tutan yerlerden biridir.Dar sokakları ve yıkılmaya yüz tutmuş evleri ile burada bir nesil yetiştiğine tanıklık edebilirsiniz.

  • Nasıl Gidilir

Kuşadası Gezilecek Yerler , yukarıda bahsettiğimiz yerler Kuşadası’na oldukça yakın yaklaşık 30 km lik bir yarıçap içerisindedir. Bütçenize bağlı olarak isterseniz taksi servisleri ile dolmuş minibüs ile yada günlük araç kiralayarak çok zahmet çekmeden ulaşabilir tatilinizi daha anlamlı unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

Seferihisar Sığacık Köyü Sığacık köyü uzun yıllardır var olmasına rağmen son yıllarda çok ciddi ilgi çekmiş ülkemizin bir çok şehrinden ziyaretçi çekerek popüler olmuştur. Kuşadası’ndan yaklaşık özel araç 1 saat 15dk gibi sürede gidebilirsiniz.Dikkat edilmesi gereken en önemli husus sahil yolu tek şeritli ve keskin virajlı olması nedeniyle trafik levhalarına uyulmalı ve riskli araç sollamaktan kaçınmanızdır.

Kuşadası Milli Park Kalamaki 2018 yılı Millipark giriş ücreti ? Milli parka nasıl gidilir? milli park kanyon ? milli park domuzları? Milli park açılış saatleri ? Milli park nerede ? Milli park kamp alanı ? vb gibi tüm sorularınızı yazımızda bulabilirsiniz.

Doğanbey Köyü M.Ö. 7.yy’dan günümüze uzanan bir geçmişe sahip, Mykale (Samsun) Dağları’nın güney yamacına dayalı ve 1924’e kadar Rumların yaşadığı bir köydü. Bugün Aydın ilinin Söke ilçesine bağlı tarihi Priene kenti ile Güllübahçe yolunun ilerisinde yer alan bölgedeki son yerleşim yeridir.

İzmir Selçuk Şirince Köyü İzmir’in Selçuk ilçesine 8km mesafede tarihi yapısını bozmadan günümüze kadar uzanan bir köydür. 19.yüzyılda incir üretimi yapan 1800haneli bir rum köyü idi.1923 yılında Yunanistan Türkiye Nufüs mübadelesinin ardından buradaki rumlar ayrılmış buralara mübadele ile gelen Türkler yerleştirilmiştir.

Kuşadası Gezilecek Görülecek Yerler
 
5/5 - (12 votes)