default-logo

Kuşadası Plajları

Kuşadası Plajları Egenin En güzel Plajları Kuşadası ve Çevresinde kuşadası plajları kuşadası kadınlar denizi kuşadası tusan plajı en iyi plajlar kadınlar denizi plajları çıplaklar plajı long beach green beach plajı sevgi. Kuşadası plajları dünyaca ün yapmış plajlar’dır. Kuşadası Plajları Mavi Bayrak almış tertemiz denizi ve eşsiz kumu ile bölgeyi seven ziyaretçilerini yıllardır ağırlamaktadır bu ziyaretçiler arasında nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Caretta Caretta deniz kamlumbağaları da yumurtlamak için Kuşadası Davutlar plajını tercih etmektedir.

Kuşadası Plajları’nın sahili kumluk olup ortalama 50 metreden sonra derinlik 1.60 cm civarına gelmektedir. Plajlar genellikle rüzgarsız, sakin dalgasız olmakta Ağustos aylarında ve akşam saatlerinde ve deniz dalga yapmaktadır. Kuşadası Plajları halk plajları olup plajlara girmek ücretsizdir yalnız plaj üzerindeki işletmelerde şemsiye ve şenzlog’lar ücretlidir.

Kuşadası Plajları arasında en ünlü olanı Kadınlar Denizi Plajı’dır 600 metrelik sahil şeridi ile oteller bölgesinde yer almaktadır. Günü birlik tatilcilerin ve piknikçilerin en çok tercih ettiği plajların başında Sevgi Plajı ve Milli Park plajları yer almaktadır.Kuşadası Plajları’nın genelinde su sporları yapılabilmektedir. Bunlar arasında Jet ski ,paraşüt, kano, Deniz bisikleti, su altı sporları bulunuyor.

Kuşadası plajları dünyaca ün yapmış plajlar’dır. Kuşadası Plajları Mavi Bayrak almış tertemiz denizi ve eşsiz kumu ile Kuşadası sevenlerine yıllarca ziyaretçilerini ağırlamaktadır bu ziyaretçiler arasında nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Caretta Caretta deniz kamlumbağalarıda yumurtlamak için Kuşadası Davutlar plajını tercih etmektedir.

 • En Güzel Temiz Mavi Bayraklı  Plajlar Kuşadası’nda

Kuşadası Plajları arasında en ünlü olanı Kadınlar Denizi Plajı’dır 600 metrelik sahil şeridi ile oteller bölgesinde yer almaktadır. Günü birlik tatilcilerin ve piknikçilerin en çok tercih ettiği plajların başında Sevgi Plajı ve Milli Park plajları yer almaktadır. Kuşadası Plajları’nın genelinde su sporları yapılabilmektedir. Bunlar arasında Jet ski ,paraşüt, kano, Deniz bisikleti, su altı sporları bulunuyor.

Kuşadası Plajları

Kuşadası Yılancı Burnu Plajı Kuşadası Yılancı Burnu Plajı Kuşadası Güvercin Adasına bakan bu plaj doğal oluşumun… plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

 • Selçuk Pamucak Plajı

Selçuk Pamucak Plajı daha çok günü birlik tatilciler ve piknikçiler tarafından kullanılan yaklaşık 100m genişliği 3km aşan kum sahili ile ünlü bir plajdır.Selçuk ilçesine kayıtlı olan bu plaja hafta sonları kamp çadırı kurmak için gelen aileleri bolca görebilirsiniz. Plajı tamam kum olan yerde deniz genellikle sığ durumdadır. Berrak temiz Mavi Bayraklı bir plajdır.(plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

Pamucak Plajı halka açık ücretsiz bir plajdır.Plaj bölgesinde restoran kafeteryalar bulunmaktadır.Duş WC Dereli tesislerinin olduğu alandadır.Plaja gelmek isterseniz kendi şemsiye ve şenzlong unuzu getirmeyi ihmal etmeyin.

 • Kuşadası Papaz Plajı

Kuşadası Papaz Plajı Güvercin ada girişinde sol tarafta yer almaktadır.Daha evvelki yıllarda plaj olarak kullanılmayan bu alan Kuşadası Belediyesinin düzenlemelerinden sonra kullanıma açılmıştır.Papaz Plajı yerel halk tarafından çok kullanılmayan bir plajdır. (plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

 • Kuşadası Long Beach Plajı 

Kuşadası Long Beach Plajı diğer adıyla Uzun Plaj Kuşadası Yavansu mevkiinden Güzelçamlı Milli Parka kadar olan kısıma denir. 12km lik sahil şeridi ile dünyanın en güzel plajlarından biridir tamamen kum olan plajda değişik isimlerde 10 na yakın plaj ismi yer alır bu isimler bazen karşısında bulunan siteden bazen de orada plaj işletmecisi firmaların isim koymasıyla oluşmuştur.Bu isimler Paradise Beach,Silver Beach,Love Beach,vb gibi… (plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

Bu plaj önlerine kadar gelen onlarca site mevcuttur.Kuşadası Long Beach Plajı genel kullanıcıları site sakinleri otel müşterileri ve Kuşadası halkıdır. Plaj üzerinde irili ufaklı cafeterya,restoran,beach clublar yer almaktadır.Ücretsiz olan bu plajda şenzlong ve şemsiye ücretlidir.Plajda bisiklet yolu,yaya yolu ve motorsiklet yolu bulunmaktadır.Işıklandırılan sahilde tatilciler geceleri yürüyüş yapar sahildeki cafeler’de otururlar bazı cafeler’de canlı müzik yapılır.

Long Beach bölgesinde yaşayan çoğu kimse Kuşadası merkeze çok inmezler bu bölgede tüm ihtiyaçlarını karşılar sahil boyu yaz sezonlarında gece geç saatlere kadar haraketlidir.

 • Kuşadası Sevgi Plajı

Kuşadası Sevgi Plajı (Love Beach) Davutlar Sahilinde yer almaktadır.Kuşadası merkeze 17km mesafededir.Balıkçı barığıda olan plaj piknikçilerin uğrak yeridir,uzun okaliptus ağaçların gölgesinde günü birlik tatilcilerin piknik yapıp denize girdiği alandır.Kuşadası Sevgi Plajı ( Love Beach) 550 m uzunluğunda plajı ve 3.000m2 ağaçlık piknik alanına sahiptir,içerisinde kafeterya, büfe,wc,duş bulunmaktadır.Ücretsiz olan plajda yalnızca otopark ücreti vardır.

Kuşadası Davutlar beldesinde yer almaktadır.Bölgenin en popüler piknik alanlarından biridir.Bol bol uzun okaliptus ağaçlarının arasında oturma dinlenme yerleri vardır.Sahilde hem yayalar için hem motor ve bisikletler için iki ayrı yol vardır.Ayrıca çevresinde çok sayıda büfe kafeterya restoran çay bahçesi bulunmaktadır.Bu mekanlar genellikle mart ayından sonra ekim ayına kadar gece geç saatler kadar hizmet vermektedir.             (plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

 • Kuşadası Şehiriçi Plajı  (plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

Kuşadası Şehiriçi Plajı merkezde marina yanında yer almaktadır,uzun yıllardır plaj olarak kullanılmayan alan Kuşadası Belediyesinin yaptığı çalışmalar neticesinde kullanıma açılmıştır.Kuşadası Plajları Şehir Plajı

Halka açık olan bu plajda ayrıca engelliler için güneşlenme alanı açılmıştır.Tekerlekli araçları ile plaj içine kadar giriş yolları yapılmıştır.Şehir içi plajı daha çok çevresindeki otellerin müşterileri tarafından kullanılmaktadır. Şezlong ve şemsiye ücretlidir.
Denizi sığ ve sakindir kum plajı vardır yaz sezonunda kumsalda plaj voleyboy’u oynanmaktadır. Çevresinde kafeterya, restoran ,apart, pansiyon, 4 ve 3 yıldızlı oteller bolca mevcuttur.

 • Kuşadası Kuştur Halk Plajı (plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

Kuşadası Kuştur Halk Plajı Oteller bölgesinde yer almaktadır.600metrelik kum sahil şeridi ile Kuşadası’nın önemli plajlarından birisidir.2000 yılında komple düzenlenerek otopark alanı cafeterya duş,wc konulmuştur.

Kuştur Plajı halka açık ücretsiz bir plajdır,plaj üzerindeki işletmeciler şenzlong ve şemsiyeden ücret almaktadır.Kumsalı geniş olan plajda bazı bölgeler taşlıktır.
Denizi saat 16 00 dan hafif dalgalı, Eylül dönemlerinde öğleden sonra deniz dalgalı olur.Çevresinde 5yıldızlı oteller yer almaktadır,plaja daha çok otel müşterileri ve günü birlik tatilciler gelmektedir hafta sonları çok yoğundur.

 • Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı  (plaj detayları için yazı üzerine tıklayınız)

Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı  Ladies Beach ismini yıllar önce Kuşadalılar arasında almıştır. O zamanlar Kuşadası’ndan patika bir yol ile gidilen Kadınlar Plajı pek bir tenha plaj’mış özellikle Kuşadalı kadınların gözden uzak olan bu yerde denize girdiği için Kuşadalılar tarafından kadınlar denizi denilmeye başlanmış ve o isim günümüze kadar gelmiştir.

Kuşadası Kadınlar Denizi Kuşadası merkeze 4 km mesafededir. Dünyaca ünlü olan Kadınlar plajı günümüzde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği plajlarımızdan biridir. 600 m uzunluğundaki Kadınlar plajının çevresinde birçok otel,restoran,kafeterya,pansiyon bulunmaktadır. Kuşadası Kadınlar Plajı Ladies Beach

Kadınlar Plajı ücretsiz halk plajlarından biridir,plaj içerisinde bulunan şemsiye,şenzlong ücretlidir. Plajda tuvalet, duş yeri büfe bulunmaktadır. Kadınlar Denizi plajının üstünde her kesime uygun oteller mevcuttur , ayrıca çok sayıda restoranlar , cafeler bulunmaktadır buralardan her türlü damak tadına uygun yemek yiyebilirsiniz. Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı

 • Kuşadası Green Beach Plajı

Kuşadası Green Beach Plajı Kuşadası Green Beach Plajı Kuşadası Green Beach ( Yeşil Plaj ) Kuşadası Green Beach

 • Yılancı Burnu Plajı

Güzelçamlı Milli Park Plajları Koyları

Güzelçamlı Milli Park Plajları Koyları Güzelçamlı Milli Park Plajları Koyları Kuşadası İlçesine bağlı ol...

Kuşadası’nda 2018 Yılı Mavi Bayrak Alan Plajlar

Kuşadası’nda 2018 Yılı Mavi Bayrak Alan Plajlar Kuşadası’nda Mavi Bayraklı Plaj Sayısı 22 Oldu Kuşadası’nda,...

Mavi Bayrak Ödülleri Verildi

Mavi Bayrak Ödülleri Verildi Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından belirli kriterleri yerine getiren...
 • yılnacı-burnu

Kuşadası Yılancı Burnu Plajı

Kuşadası Yılancı Burnu Plajı Yılancı Burnu Plajı, Kuşadası Güvercin Adasına bakan bir plajdır ve doğal oluşumun...
 • pamucak-beach
 • Selçuk Pamucak Plajı

Selçuk Pamucak Plajı

Selçuk Pamucak Plajı Selçuk Pamucak Plajı daha çok günü birlik tatilciler ve piknikçiler tarafından kullanılan...

Kuşadası Papaz Plajı

Kuşadası Papaz Plajı Kuşadası Papaz Plajı Güvercin ada girişinde sol tarafta yer almaktadır. Daha evvelki yıllarda...
 • Kuşadası Long Beach Plajı
 • Long Beach Kusadasi

Kuşadası Long Beach Plajı

Kuşadası Long Beach Plajı Kuşadası Long Beach Plajı diğer adıyla Uzun Plaj Kuşadası Yavansu mevkiinden Güzelçamlı...
 • love-beach-sevgi-plajı-kuşadası
 • kuşadası sevgi plajı
 • kuşadası sevgi plajı 1

Kuşadası Sevgi Plajı

 Kuşadası Sevgi Plajı Kuşadası Sevgi Plajı (Love Beach) Davutlar Sahilinde yer almaktadır.Kuşadası merkeze 17km...
 • Kuşadası Papaz Plajı
 • Kuşadası Şehir İçi Plajları

Kuşadası Şehiriçi Plajı

Kuşadası Şehiriçi Plajı Kuşadası Şehiriçi Plajı merkezde marina yanında yer almaktadır,uzun yıllardır plaj olarak...
 • Kuşadası Kuştur Halk Plajı
 • Kuşadası Kuştur Plajı
 • Kuşadası Kuştur Plajı
 • Kustur Beach Kusadasi
 • Kuşadası Kuştur Plajı
 • Kuşadası Kuştur Plajı

Kuşadası Kuştur Halk Plajı

Kuşadası Kuştur Halk Plajı Kuşadası Kuştur Halk Plajı  Kuştur mevkiinde oteller bölgesinde yer almaktadır. 600...
 • Kadınlar Plajı Kuşadası
 • Ladies Beach Kusadasi
 • Kuşadası Plajları
 • Kuşadası Ücretsiz Halk Plajı
 • Kuşadası Ücretsiz Halk Plajı
 • Kuşadası Plajları Laides Beach
 • kadınlar-plajı-cafeler
 • kadınlar-plajı
 • Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı

Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı

Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı  diğer adı ile Ladies Beach ismini yıllar önc...
 • greenbeach-kusadasi

Kuşadası Green Beach Plajı

Kuşadası Green Beach Plajı Kuşadası Green Beach ( Yeşil Plaj ) Kuşadası Green Beach Plajı  Kadınlar Denizi...

Puan Ve Yorumlar

[wp-review id="6116"]