Banyo Seramik Yenileme

 Banyo Seramik Yenileme

Kuşadası Banyo Seramik Yenileme Banyonuzun seramiklerini yenilemeyi düşünüyorsanız mutlaka bizden teklif almayı unutmayınız.Konusunda deneyimli seramik fayans ustalarımız ile en kısa sürede yapılan işe göre uygun teklifimizi alınız.

Banyo Yenilerken Dikkate Edilecek Hususlar

1-Banyonuzu yenilerken mutlaka elektrik ve su tesisatını’ da yenilemenizi tavsiye edeceğiz.Su ve giderlerde daha sonra oluşabilecek kaçaklarda yapılan seramikler tekrar kırılacak size daha büyük masraflar açılacaktır.

2-Banyonun eski ise işi yapacak firmadan mutlaka seramiklerinin sökülmesini talep ediniz.Ülkemizde eski yapılarda banyolar genelde küçük yapılır.Sökmeden seramik üzerine yaptığınız takdir ortalama her duvardan 2 cm kadar banyonuz küçülecektir.Eski yapılarda harç ile yapılmış seramiklerde ise sökülmesi halinde 4cm kadar banyonun büyüyecektir.

3-Seramikleri sökülen banyoyu mutlaka sıva terazine aldırınız özellikle küvet veya duşakabin koyacağınız köşenin açılarınının 90 derece olmasına dikkat ediniz.Uygun açısı düzeltilmeyen banyo köşeleri daha sonradan duşa kabin veya küvet konulduğu takdirde köşe ile tam örtüşmeyecektir.Bu açı bozuklukları daha sonradan köşebent tarzı plastik aluminyum kaplamalar ile kapatılmaya çalışılır bu da hoş olmayan görüntülere sebep olmaktadır.Kuşadası Banyo Seramik Yenileme

4-Banyo ve Su tesisatınızda kullanılan malzemelerin bilinen kaliteli markalardan seçmeye özen gösterin başlangıçta vereceğiniz fark ilerde size ciddi oranda işçilik ve malzeme olarak kazanç etmenize olanak sağlar.Kuşadası Banyo Seramik Yenileme

5-Banyo Seramikleri döşenirken su boru çıkışlarının vana çıkışlarının içeride veya dışarıda aşırı bir şekilde kalmamasına özen gösterin daha sonradan içerde kalan boru çıkışlarına ilave yüzük takılmakta dışarıda kalanlar ise hoş olmayan görüntüye sebep olmaktadır.Daha sonradan yapılan her işlem tesisatınızın bozulma oranını artırmaktadır.

6-Banyonuzu yenilemeye başlamadan önce işlemi yapacak firmadan 3D görünümlü banyo tasarımını isteyiniz.Bu tasarıma göre dolaplarınızı, klozeti,duş teknesini,lavabo vb önceden görmüş olarak bitmiş olarak hayal edebilirsiniz

7-Banyonuzu yapacak firmaya banyo seramik ve ekipmanlarını kendinizin alacağını diğer işlemleri yüklenici firmanın yapmasını isteyiniz.Böylelikle seramiklerin markası ve ne kadar olduğu hakkında bilginiz olur.
Kuşadası Seramik Fayans Ustaları Banyo, Mutfak, Zemin, Teras, Seramik kaplama (fayans)
Seramik kaplama uygulama alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli ebatlarda renklerde modellerde yapılmaktadır.Ülkemizden bir çok ülkeye seramik ihracatı yapan yerli seramik firmaları mevcuttur.
Seramikler zemin ve duvar olarak olarak ikiye ayrılmaktadır. Zemin seramikleri duvar seramiklerine göre daha yüksek ısıda pişirilerek sağlamlığı ve yük taşıması duvar seramiğine göre daha sağlamdır.
Zemin seramikleri banyo fayans zeminlerinde teras seramiklerinde bina içi oda vb zemin seramiklerinde kullanılmaktadır.Duvar seramik kaplamaları daha çok banyo iç yüzey duvarlarında ve mutfak banko üstlerinde kullanılmaktadır. Renk renk çeşit çeşit modelleri ile duvar yüzeyleri kaplanarak çeşitli görsel modeller verilebilir.

Kuşadası Banyo Seramik Yenileme

Banyonuzu yenilemeyi değiştirmeyi düşündüğünüz zaman firmamızı arayıp mutlaka fiyat almanızı tavsiye etmekteyiz.Banyonuzda yapılacak işlerin listesini detaylı olarak size hazırlayıp verilecektir.
Banyo yenilemeye karar verdiğinizde size tavsiyemiz mutlaka banyo pis su giderlerini yenilemeniz olacaktır.Kullanılacak pis su gider borularının yüksek kaliteli ürünler olmasına dikkat ediniz. Ustanız’dan önemle isteyiniz.Maliyeti son derece düşük olan bu gider borularının düşük kaliteli kullanılması veya eskimesi durumunda sızdırma yaparak size daha çok maliyet çıkartacağını unutmayın.Banyonuzda yaptığınız masrafları tekrarlamak kadar masraf çıkartacaktır.

Banyo yenilemeye karar verdiğinizde

a- Mutlaka eski seramikleri söktürün
b- Eski pis su ve temiz su tesisat borularını kaliteli markayla yenileyin
c- Banyo duvarlarını teraziye alarak yeni sıva yaptırın
d- Banyo duvar köşe kısımlarının 90 derecelik açısını mutlaka oluşturun
e- Banyo zeminine yeni nesil çift karışım fileli izolasyon yaptırın
f- Banyo zemin şap betonunun su gideri eğiminin uygun ayarlanmasını sağlayın

Kuşadası Davutlar Güzelçamlı Soğucak Köyü ve diğer beldelerde tüm seramik fayans işlerinizi tecrübeli ekibimiz ile ustalarımız ile en kısa sürede piyasa fiyatlarına uygun şekilde işçilik hatalarına karşı 1 yıl garantili şekilde yapıyoruz.Firmamızdan banyo tasarımı 3D olarak alabilirsiniz.Banyonuzun bitmiş halini görebilir.

Seramik Döşeme Şekilleri

Seramikler zemin büyüklüğüne göre seçilen ebatlarda çimento esaslı yapıştırıcı harçlar ile (kalekim) zemine uyguluma yapılır.Bu uygulama yapılırken dar veya küçük mekanlarda baklava dizini (Diagonal) tercih edilir.Bu Diagonal seramik döşemelerinde ustalarının iş yükü artacağından normal dizim seramik işçiliği ücretinden daha yüksek olacaktır.

Kuşadası Seramik Fayans Ustaları

8-Yüklenici firma ile mutlaka sözleşme yapınız olası işçilik hatalarında düzeltme isteyebilirsiniz.

9-Dar banyo mekanlarında banyonun daha büyük gözükmesi için ustanızdan baklava dizimi (diagonal) şeklinde seramik döşemesini isteyin bu şekilde dizim işçiliği ayrıca zayi (fire) oranını artırmaktadır.

ÜLKEMİZDE ve KUŞADASI’NDA BİLİNEN BAZI SERAMİK MARKALARI

ÇANAKKALE KALE SERAMİK   GRANİSER SERAMİK    BİEN SERAMİK       EGE SERAMİK    YÜKSEL SERAMİK                  YURTBAY SERAMİK     TAMSA SERAMİK

 

Banyo Seramik Yenileme

Kuşadası Tadilat işleri

Kuşadası Tadilat İşleri Firmamız konusunda uzman ekibi ile sizlere en kısa sürede kaliteli hizmet vermeyi taahhüt etmektedir.Sizde banyonuzda tadilat yenileme yaptırmadan önce firmamızdan teklif almayı unutmayın.

 

5/5 - (12 votes)