Bina Isı Yalıtımı Mantolama

Kuşadası Bina Isı Yalıtımı Mantolama

Kuşadası Bina Isı Yalıtımı Mantolama Bina Isı Yalıtımı Mantolama  Mantolama binaların duvar, kolon, kiriş bölümlerinin ısı izolasyonlu levhalar kullanılarak kaplanmasıyla yapılan bir sistemdir.Bu izolasyon yöntemi tüm dış cephe yüzeyleri ısı yalıtım levhaları ile kaplanarak yapılır.Kaplanacak levhalar yapıştırıcı harç ve mantolama dübelleri ile yüzeye montajlanır.

  • Hangi Tür Mantolama Malzemesini Seçmeliyim.

Isı Yalıtım Levhaları : Dış cephe mantolama uygulamasında en çok kullanılan levhalar Expanded Polistren ( EPS), Extrüde Polistren(XPS) ve Taşyünü Isı yalıtım levhalarıdır.

  • Expanded Polistren (EPS) Levhalar 

Kuşadası Bina Mantolama : Petrolden elde edilen, kapalı gözenekli beyaz renkli bir ısı yalıtım levhasıdır. Karbon takviyeli olanlar gri renktedir. Bünyesindeki gözeneklerde hareketsiz ve kuru hava bulunur. Bilinen en iyi ve ekonomik ısı yalıtım malzemesidir. 15/30 kg/m3 yoğunluklarda üretilen levhalar çok hafiftir ve cepheye ek yük getirmez. Kalınlığı incelmez, performansı ömür boyu sabit kalır.

  • Extrüde Polistren (XPS) Levhalar 

Petrol türevi olan polistrenin ekstrüzyon işlemi ile hat boyunca çekilmesi ile üretilir. Basınç dayanımı yüksek, ısı iletim katsayısı düşük, bünyesine su almayan ve nemden etkilenmeyen bir ısı yalıtım levhasıdır.

  • Taşyünü Levhalar 

Bazalt, dolomit, kireçtaşı gibi minerallerden elde edilir. Ergimiş camın çeşitli yöntemlerde lif haline getirilmiş halidir. Lif çapları,3-5 mikron arasındadır. Malzemenin %99’u hava boşluklarından oluşur. Taş yünü lif elyaflarının su itici özelliği sayesinde, su veya yağmura maruz kalan taş yününün iç yüzeyleri ıslanmaz. Su sadece dış yüzeyde kalır.Aynı zamanda mükemmel bir ses izolasyonu’da sağlar.Yangına dayanaklı olan taşyünü mantolama olası bir yangında ateşin ilerlemesini engeller

  • Mantolama yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler

Kuşadası Bina Mantolama : Malzeme kaliteli olmalı,bilinen markalar tercih edilmeli,uygulama en az malzeme kadar önemli olduğu için,uygulamada teknik gerekler eksiksiz yapılmalıdır.Malzeme kalınlık ve yoğunluğu yaşanılan coğrafyanın gerekli kıldığı ölçülerde olmalıdır.

  • Dış Cephe Mantolama Yaptırmanın Faydaları

1-Ortalama %60 yakın ısı tasarrufu sağlar.
2-Kışın sıcak, yaz aylarında ise serin tutar.
3-Mantolama ile Dış Cephenin iklim ve çevre tahribatını engelleyerek korozyonu önler,böylece Binanın dayanım ömrü uzar.

  • Dış Cephe Mantolama Yaptırmak İstiyorum Hangi Malzemeyi Seçmeliyim

Kuşadası Bina Mantolama : Öncelikle binanızda kullanılacak mantolama malzemesi için binanızda kullanılan tuğla malzemesine ve bölgeye bakmak gerekir. Ytong (gaz beton) kullanılarak yapılan bir ile yatay delikli tuğla arasında ısı izolasyon farkı olduğundan mantolama levhaları buna göre seçilmelidir. Bu konuda firmamız incelemesini yaptıktan sonra size en doğru bilgi ve detayları sunacaktır.

Bölgemiz hava sıcaklığı ve mevsimsel şartlar göz önüne alındığında ( Kuşadası ) binada kullanın malzemeye göre (tuğla) ortalama (minimum) 3cm + kalınlığında Mantolama izolasyon levhaları kullanılması gerekmektedir.İzolasyon levha kalınlıkları bölgelere göre değişiklik göstermektedir.

Taş yünü izolasyon mantolama levhaları aynı zamanda ses geçirmeme özelliğine’de sahiptir.Tamamen doğal yöntemler ile imal edilen taş yünü mantolama levhaları yol kenarlarında şehir merkezlerinde yapılan binalarda ısı ve ses izolasyonu olarak bilinçli inşaat firmaları tarafından kullanılmaktadır.

  • İLETİŞİM 0532 494 58 20

Bu konuda ücretsiz keşif ve teklif almak için firmamızdan randavü alınız.

kuşadası-villa-mantolama-ısı-izolasyon
kuşadası-villa-mantolama-ısı-izolasyon

 

Error: Contact form not found.

[wp-review id=”9383″]

5/5 - (3 votes)

1 Yorum

Yoruma kapalı.