Boya Badana Ustaları

 Boya Badana Ustaları

Kuşadası Boya Badana Ustaları Konusunda tecrübeli boya ustalarımızdan yararlanmak için bize ulaşınız.Bilgi, ücretsiz keşif ve teklif için lütfen arayınız.

Boya Tercihleri ve Boya Markaları

Ülkemizde boya yapılan evlerde ve binalarda daha çok açık renkler tercih edilmektedir.Bunlarda amaç yapı içinin daha ferah gözükmesi gözü yormaması gibi sebepler etkendir.Son yıllar yapılan yeni binalarda ve tadilat dekorasyonu yapılan yapılarda koyu renklerin tercih edildiği canlı renklerin tercih edildiği görülmektedir.Bina içlerinde bu renkleri seçen aileler duvar renklerine uyumlu veya zıt renklerde perde veya oturma gruplarını almakta bu şekilde modern bir dizayn yapmaktadırlar.

 Kuşadası Boya Badana

1. Hangi mobilyalar odada kalacak?

Mevcut halı, perdeler, minderler veya mobilyalardan herhangi birini odada bırakacak mısınız? Bunlar nötr renklerdeyse büyük ihtimalle odanızı boyadığınız renklere etki etmeyeceklerdir.

Koyu veya parlak renk tonlarında mobilya veya mefruşatı odada bırakacaksanız, bunu renk paletinizi seçerken bir başlangıç noktası olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

2. Ana ışık kaynağı nedir?

Tıpkı doğal ışık gibi, odada kullandığınız yapay ışık türü odadaki renklerin nasıl göründüğü ve hissettirdiğine büyük oranda etki edecektir.

Örneğin, halojen ışık berrak, beyaz bir ışık saçar ve bu bize en doğru rengi verir. Akkor telli lambalar sarı bir ışık saçar, bu nedenle sarı tonlardaki renklerin etkisini azaltır. Floresan ışığı ise daha soğuktur ve genellikle beyaz rengin canlılığını azaltır.

3. Oda en çok günün hangi saatlerinde kullanılıyor?

Odanız en çok sabahları, öğleden sonraları, akşamları veya tüm gün boyunca mı kullanılacak?

Odanızın aldığı doğal gün ışığı miktarı mekânınızdaki renklerin görünümüne etki edecektir. Bir duvar, gün içinde doğrudan güneş ışığı alıyorsa, parlak ışıkla silinip gitmesini önlemek için seçtiğiniz rengin daha güçlü bir tonunu kullanmak isteyebilirsiniz.

4. Oda hangi yöne bakıyor?

Odanız kuzeye bakıyorsa, muhtemelen sınırlı miktarda doğal gün ışığı alacaktır. Odanın zayıf ışığını dengelemek için, duvarlar için camgöbeği mavisi, çuha çiçeği sarısı veya bebek pembesi gibi sıcak, soluk renk tonlarını seçmeniz iyi olur.

Diğer taraftan, güneye bakan odalar genellikle bol miktarda doğal gün ışığı alır, hatta bazı odalarda parlamayı dengelemek için daha soğuk renk tonlarının kullanılması gerekebilir.

5. Alan nasıl kullanılacak?

Odanın işlevini belirlemek, oluşturmak istediğiniz atmosferi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Sadece dinlenmek için kullanılacak olan bir yatak odasını mı dekore ediyorsunuz yoksa bu odada aynı zamanda çalışıyor musunuz? Mutfağınızı sadece yemek yapmak için mi kullanıyorsunuz yoksa aynı zamanda misafirlerinizi de ağırlıyor musunuz?

Dekorasyon sürecinin başlarında kendinize bu soruları sorarak, oluşturmak istediğiniz mekân ve atmosfer türlerini indirgeyebilirsiniz.

Ülkemizde Tercih edilen Boya Markaları

Filli Boya

DYO Boya

Marshall  Boya

Jotun Boya 

Polisan 

Bazı bilindik boya markaları bunlardır bunun yanında bilinen yapı marketlerde veya yukarıdaki markalarını yazdığımız  Kuşadası nda boya satan firmalarda renk karma makinası ile neredeyse tüm renkleri elde etmek mümkündür.

Tüketilecek boya miktarı hesaplama

Boya miktarı hesaplanırken ortalama bir hesap kullanılır. Örnek olarak 150 m2 lik yapınız var. Tavanları hesap ederken 150 x 0,80 =120 m2 tavan. Duvarları hesap ederken 150m2 x 2,20=330 m2 duvar olarak ortalama değerler bulabilirsiniz. Kullandığınız boyanın kapatma oranına göre  m2 de ne kadar kullanılıyorsa toplamda hesapladığınız ortalama yüzey alanlarına göre kullanacağınız boya miktarını bu şekilde hesaplayabilirsiniz.

Kuşadası Boyacı Telefon Numaraları, Boya Ustaları, Kuşadası Boya Badana

Kuşadası Tadilat Dekorasyon

 

5/5 - (1 vote)