Kuştur Halk Plajı

Kuştur Halk Plajı

Kuştur Halk Plajı  Kuştur mevkiinde oteller bölgesinde yer almaktadır. 600 metrelik kum sahil şeridi ile ilçemizin önemli eski plajlarından birisidir.2000 yılında komple düzenlenerek otopark alanı Kafeterya duş,wc konulmuştur. Kuşadası’nın Selçuk çıkışına doğru olan bu plaja Kuşadalılarında sık sık gittiği bir yerdir.Kuştur plajının karşısınında kapalı bir kamp alanı ve Kuştur Otel yer almaktadır.Plajın bitiminde ise 5. Yıldızlı Tusan Otel yer almaktadır.

Kuşadası Kuştur Plajı halka açık ücretsiz bir plajdır,plaj üzerindeki işletmeciler şenzlong ve şemsiyeden ücret almaktadır. Havlunuzu getirerek burada ücret ödemeden denize girebilirsiniz. Plajın kumsalı geniş olan plajda bazı bölgeler taşlıktır.
Denizi ekim  ayı dönemlerinde öğleden sonra saat 17:00 gibi hafif dalgalı  olur. Çevresinde 5 yıldızlı oteller yer almaktadır,plaja daha çok otel müşterileri ve günü birlik tatilciler gelmektedir hafta sonları çok yoğundur.

  • Kuştur Halk Plajına Giderken

Plaja giderken yanınıza
Havlunuzu   / Terliğinizi / Şnorkel / Deniz Gözlüğü
Deniz Ayakkabınızı / Güneş Kreminizi / Güneş Gözlüğünüzü
Soğuk  Suyunuzu 
Amonyak ( tedbiren arı, böcek, deniz anaları vb vücudunuza gelmesi durumunda kullanılır) Yanınıza almanızı tavsiye ederiz

  • Kuşadası Kuştur Plajına Nasıl Gidilir

Kuşadası Kuştur Plajına gitmek için şehir merkezinden kuştur bölgesine giden 1 no’lu minibüs ile 15dk’ da gidebilirsin plajın önünden geçen dolmuş sabah 07 ile gece 24 e kadar çalışmaktadır.Ayrıca özel aracınız ile Selçuk istikametine doğru Kuştur kavşağından döndükten sonra karşınıza plaj çıkacaktır.Ticari Taksi ile otelinizden uygun fiyatlar ile gidebilirsiniz.

kuştur plajı 2018

4.3/5 - (32 votes)