Yılancı Burnu Plajı

 Yılancı Burnu Plajı

Yılancı Burnu Plajı,   Güvercin Adasına bakan bir plajdır ve doğal oluşumunu günümüze kadar korumuştur. Bunun en büyük sebeplerinden biri 1. derecede Arkeolojik Sit bölgesi olmasından kaynaklanmaktadır. Plajı sığ ve taşlık bir bölgedir. Kara kısmında kum yerine toprak vardır. Deniz kısmı ise irili ufaklı taşlık bir tabana sahiptir. Bu taşlar üzerinde yürümek sanıldığından kolaydır. Ailenizle rahatça tercih edebileceğiniz bir plajdır.

Bu bölgenin denizi berrak ve temizdir. Diğer plajlara göre farklı bir havası vardır. Karşınızda Güvercin Ada, sağ tarafınızda şehrin bir bölümü ile değişik bir atmosfer yaratmaktadır.

  • Nasıl Gidilir.

Kuşadası merkezden Güvercin adası mevkine yol aldığınızda Teknelerin yanaştığını alanı geçtikten sonra ilk sağa dönen yoldan ulaşabilirsiniz. Kuşadası’nın bir çok noktasından geçen Kadınlar Denizi Dolmuşları plaja 250m uzaklıktan geçmektedir.

 

 

4/5 - (2 votes)

1 Yorum

  1. Kamp yapmak ve denize girmek için ideal bir yer yazın muhteşem kum plajı ve denizi ile sayılı plajlardan araç ile ilk defa gidecekseniz çok dikkat edin ileride ne var diye merak edip giderseniz mutlaka batar saplanırsınız 🙂

Yoruma kapalı.