Long Beach Plajı

 Long Beach Plajı

 Long Beach Plajı diğer adıyla Uzun Plaj  Yavansu mevkiinden Güzelçamlı Milli Parka kadar olan kısıma denir. 12km lik sahil şeridi ile dünyanın en güzel plajlarından biridir tamamen kum olan plajda değişik isimlerde 10 na yakın plaj ismi yer alır bu isimler bazen karşısında bulunan siteden bazen de orada plaj işletmecisi firmaların isim koymasıyla oluşmuştur.Bu isimler Paradise Beach,Silver Beach,Love Beach,vb gibi…

  • Kuşadası Long Beach Plajları Nasıldır ?

Long Beach Plajları (Davutlar Sahili) bu plajların tamamı kum plajdır.Ortalama olarak 35 metre ile 60m arası derinlik 160cm ulaşmaktadır.İsimli popüler plajlara Kuşadası Belediyesi wc , soyunma, duş, büfe kabinleri koymuştur.Bu plajlardaki denizin suyu berrak ve nettir.Bir çok noktadan yapılan tahliller sonucu Mavi Bayrak almış plajlardandır. Ücretsiz olan bu halk plajlarına özel işletmeler Şenzlong, şemsiye koyarak ücret istemektedirler. Dileyen tatilciler kendi şemsiyelerini getirerek ücret ödemeden plajı kullanabilirler.

Kuşadası Long Beach Plajı Bu plaj önlerine kadar gelen onlarca site  mevcuttur.Kuşadası Long Beach Plajı  genel kullanıcıları site sakinleri otel müşterileri ve Kuşadası halkıdır. Plaj üzerinde irili ufaklı cafeterya,restoran,beach clublar yer almaktadır.Ücretsiz olan bu plajda şenzlong ve şemsiye ücretlidir.Plajda bisiklet yolu,yaya yolu ve motorsiklet yolu bulunmaktadır.Işıklandırılan sahilde tatilciler geceleri yürüyüş yapar sahildeki cafeler’de otururlar bazı cafeler’de canlı müzik yapılır.

Long Beach bölgesinde yaşayan çoğu kimse Kuşadası merkeze çok inmezler bu bölgede tüm ihtiyaçlarını karşılar sahil boyu yaz sezonlarında gece geç saatlere kadar haraketlidir.

  • Davutlar Long Beach  Plajlarına Nasıl Gidilir ?

Kuşadası Long Beach e (Davutlar Sahili) Yavansu sahilinden Davutlar bölgesine kadar giden plajın ismi Long Beach dir. Kuşadası’na tatile gelen yabancıların daha çok tercih ettiği ve son yıllarda yerli turistin ziyaretini çeken bir bölgedir.Bu sahil bandında sitelerin ve diğer işletmelerin koyduğu çok sayıda plaj ismi vardır. Silver beach vb gibi. Bu bölgeye  Kuşadası Davutlar minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz minibüs sahil boyunca siteler arasından dolaşarak Davutlara giden minibüs bir çok plajın önünden geçer.Özel aracınız ile sahilin bir çok noktasına gidebilirsiniz. Yaklaşık 40 yıl evvel kurulan siteler denize kadar girmiş durumdadır.Site içlerinden veya yan yollardan sahile ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede uzun yıllardan beri yapılaşma hızla artmaktadır.40 yıllık konutlar ile yeni yapılan konut projeleri burada bolca mevcuttur.Bölgedeki yapılaşma 2 kat dubleks yazlık villa tarzındadır.Eski konutlardaki en büyük sorun zeminden gelen rutubettir. Sitedeki evlerin konumuna göre fiyatlar değişiklik gösterir.Yenilenmiş olması, havuzun olması, denize yakınlığı,önü açık olması, büyük bahçeli olması, özel havuzunun olması fiyatın artmasına en büyük etkenlerdir. Buradaki linke tıklayarak satılık yazlıkları görebilirsiniz. Long Beach Satılık Yazlıklar

4.9/5 - (11 votes)

1 Yorum

Yoruma kapalı.