Şehiriçi Plajı

 Şehiriçi Plajı

Şehiriçi Plajı ilçe merkezde marina yanında yer almaktadır,uzun yıllardır plaj olarak kullanılmayan alan Kuşadası Belediyesinin yaptığı çalışmalar neticesinde kullanıma açılmıştır.Ayrıca bu alanda engelliler plajı’da kurulmuştur.Kuşadası Plajları Şehir Plajı

Halka açık olan bu plajda ayrıca engelliler için güneşlenme alanı açılmıştır.Tekerlekli araçları ile plaj içine kadar giriş yolları yapılmıştır.Şehir içi plajı daha çok çevresindeki otellerin müşterileri tarafından kullanılmaktadır. Şezlong ve şemsiye ücretlidir. Denizi sığ ve sakindir kum plajı vardır.Yaz sezonunda kumsalda plaj voleyboy’u oynanmaktadır. Çevresinde kafeterya, restoran ,apart, pansiyon, 4 ve 3 yıldızlı oteller bolca mevcuttur.

Kuşadası merkezdeki plajlardan güneşlenme alanı en büyük olanıdır.Güneşlenmek için ideal bir yerdir. Kuşadası Belediyesi Plaj çevresini düzenlemiş duş alma yerleri ve soyunup giyinme kabinleri koymuştur. Kuşadası’nda yaşayanların denize girmek için pek tercih etmedikleri bir yerdir.Kuşadası merkezdeki plaja daha çok çevre otel ve pansiyonlarda konaklayanlar ile hafta sonu günü birlik tatile gelenler tarafında tercih edilen bir yerdir.

Ücretsiz halk plajıdır.

Ücretsiz Soyunma Kabinleri

Ücretsiz WC Tuvalet / Duş yerleri mevcuttur.

 

3.7/5 - (20 votes)