Kuşadası Balık Avı Turları 2024

Kuşadası Balık Avı Turları 2024

Kuşadası’nda balık avı turları hakkında buradan size bilgi vereceğiz. Zaman zaman bizim ve arkadaş grubumuzda katıldığı balık turu için Kuşadası içindendir. 15m uzunluğundaki tekne  ile hizmet veren kaptanımız, balık avı turu için sınırlı yolcu almaktadır.

1 GÜNLÜK KUŞADASI BALIK AVI TURUMUZ

Tekne kaptanımıza rezervasyon yaptırdıktan sabah ki balık avı için akşamdan taze yemlerimizi aldık biz Mercan ve Çupra balığını yakalamak istediğimiz için yem olarak taze çim çim ve mamun tercih ettik dilerseniz sardalya yada hamsi de alabilirsiniz. Kaptanımız ile sabah saat 06.30’da Kuşadası Setur marina’dan  gün doğmadan yola çıktık.

Kaptanımız yolculuk esnasında balık kovalarımızı ve sıcak taze çaylarımızı bizlere hazırladı. Teknede ayrıca olta takımı olmayanlar için olta takımı da hazır bulunmaktadır. Siz sadece iğne ucu alıp tekneye gelebilirsiniz. Tecrübeli kaptanımız bizi ilk önce sınırına kadar götürdü. 90m derinliği olan bölgede mercan balığı yakalamaması sağladı. Yakaladığımız Mercan balıkları 350g ile 650g arasında değişiyordu. Öğle saatlerine yakın Ahmet beyli koylarına giderek o bölgede mercan ve çupra balığı yakalamaya çalıştık. Ahtapot, Çupra, Sarıkanat, Mercan yakalayan arkadaşlarımız oldu. Günün sonu yaklaşık 2 nokta daha gezdikten sonra saat 16 30 gibi yola çıkarak saat 17.00 da bindiğimiz noktada turumuzu tamamladık. Gün bitiminde bereketli geçen balık avımız da hem stres atmış olduk hemde bolca Mercan balığı yakalamış olduk.

İLÇEMİZDE BALIK AVI TURLARI NASIL YAPILIR

İlçemiz’de balık avı turları 2 şekilde yapılmaktadır. Sabah erken çıkan bir grup tekne körfez açıklarında balık avlanacak yerlere giderek demirlerler. Diğer bir grup ise geceden yola çıkarak bir gece ve bir gündüz akşama kadar balık yakalanacak yerde demir atarlar.

Bu gittikleri yerin ismi ise Dar Boğaz olarak adlandırılan Milli Park ile Samos Adası arasındaki bölgedir. Bu bölgede genellikle antenli mercan çupra, levrek vb bu tarz balıkları daha çok yakalarlar. Genellikle canlı yem kullanan balıkçılar (mamun çimçim) bu bölgede iyi sonuçlar almaktadırlar.

Kuşadası Balık Avı 2024

Daha çok kış aylarında yapılan bir etkinliktir. Kış aylarında boş kalan tekne turları, teknelerini balık tutulmasına uygun hale getirirler. Balık avı tekne turları, kış aylarında balık tutmaya hevesli kişileri daha önceden belirlenen balık noktalarına götürerek balık yakalamalarını sağlarlar.

Soru Cevap ile Kuşadası Balık Avı Turları

  • Haftanın her günü balık avı turu mevcut mu ve rezervasyon yaptırmalı mıyım ?

Tekne için yeterli çoğunluk sağlanırsa her gün balık avı turuna katılabilirsiniz. Ayrıca yeterli çoğunluğun sağlanmaması durumunda arada ki farkı ödeyerek de çıkabilirsiniz. Tabi ki hava şartlarının da uygun olması durumunda.

   • Balık yakalamak için olta takımım yok teknede yedek olta vb alabilir miyim?

Pandora teknesinde bir çok boy çeşitlikte kamış ve makara bulunmaktadır. Yanınızda olta olmasa da tura takılabilirsiniz. Yalnızca yem ve olta için iğne almanız yeterlidir.

 •  Balık yakalamak için tekneyi özel kiralayabilir miyiz ?

Aileniz veya arkaş grubunuz için tekneyi özel olarak kiralayabilirsiniz. Ücret konusunda Aytekin kaptan ile görüşerek anlaşabilirsiniz.

 • Balık Avı Turları’nda Yemek İçecek Fiyata Dahil Mi ?

Balık turu teknesi’nde misafirlerine gün boyu çay veya kahve servisi yapılmaktadır. Bunun yanında meşrubat olarak kola verilmektedir. Yemek servisi bulunmamaktadır. Dileyenler kahvaltısını, öğle yemeğini ve içeceğini tekne getirebilirler. Ayrıca alkol getirmek isteyen getirip içebilir.

 • Balık Yakalama Avı Tekne Hizmetleri Nelerdir ?
 1. Balık turunda verilen hizmetlerde çay, kahve kola servisi
 2. WC Tuvalet, Lavabo
 3. Balık Bulucu, Balık Kovası, Buzdolabı, Olta Takımı , Oturma Alanı

Kuşadası Balık Avı Tur Ücretleri 2024

Genel Balık Avı Turu Ücreti Kişi Başı ……..TL dir. Bu tur sabah saat 6 ile akşam üstü saat 15:00 arası balık avı turu içindir. İlerleyen aylarda saatler değişecektir.

Bu ücretler dar boğaz balık avı turu ve Kuşadası körfezi balık yakalama turu olarak ikiye ayrılır. Tur ücretleri gecelemeli ve gün boyu olmak üzere ayrı fiyatlandırılır. Grup fiyatı almak için mutlaka aramanızı tavsiye ederiz

DETAYLI BİLGİ ve REZERVASYON İÇİN

TELEFON İÇİN YAZI ÜZERİNE TIKLAYINIZ

 

Kuşadası Balık Avı Tekne Kiralama  2024

Balık yakalamak isteyen amatör ve profesyonel balıkçılar için tekne sahipleri daha evvelden rezervasyon yaparak bir gruba teknesini kiralayabiliyor. Bu tekneler balık avına katılacak grubun isteğine göre hareket ederek avı avını gerçekleştirebiliyor. Milli Park Dar Boğaza gidilmesinin ücreti ile Kuşadası açıklarında balık avlanması ücretleri fark edebiliyor. Dar Boğaz bölgesinin Kuşadası merkeze uzak olması nedeniyle yakıt farkı talep ediliyor.

 
4.9/5 - (45 votes)